קריסת המבנה הסתיימה למרבה המזל ללא נפגעים: הבוקר (חמישי) דווח למשטרה ולשירותי החירום על קריסה בבניין ברחוב סמטת העלייה ביפו. כוחות הכיבוי וההצלה הצליחו לחלץ חמישה בני אדם - כולם בני אותה משפחה - והחלו לבצע סריקות על מנת לוודא שאין לכודים נוספים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מהמשטרה נמסר: "ברחוב סמטת העלייה ביפו קרס חלקו התחתון של בניין מגורים בן שלוש קומות ללא נפגעים. משטרת ישראל נמצאת במקום ומטפלת כעת באירוע לפינוי שאר הדיירים מהבניין". קודם לכן ציינו כי קיים חשש לקריסתו המוחלטת של הבניין, והדגישו כי עקב מורכבות האירוע לוחמי האש פעלו לחילוץ המשפחה בדרך חיצונית ולא נכנסו למבנה.

בניין קרס ברחוב סמטת העלייה ביפו
כך נראה הבניין לאחר הקריסה | צילום: באדיבות קבוצת פעילות מבצעית

במד"א ציינו כי הדיווח הראשון התקבל בשעה 06:10, ובו נמסר על קריסה בבניין - שבחלקו פועל עסק ובחלקו העליון מתגוררת משפחה. עוד נמסר כי "לא אמורים להיות אנשים נוספים במבנה".

נבו בייקר, חובש רפואת חירום במד"א, סיפר: "כשהגענו למקום ראינו את הבניין שקומת הקרקע שלו קרסה ונמעכה, שמענו צעקות לעזרה מהקומה העליונה, תקשרנו עם האנשים על מנת להבין כמה אנשים יש שם ואם הם נפצעו וזקוקים לסיוע רפואי".

החובש הוסיף: "כוחות הכיבוי שהגיעו במקביל אלינו למקום הוציאו דרך מרפסת הקומה העליונה 5 בני משפחה, זוג הורים ו-3 ילדים בהכרה מלאה ולשמחתנו הרבה לאחר הבדיקות התברר שהם בנס לא נפגעו כלל. אנחנו כרגע מאבטחים את פעולת הכיבוי בסריקות שהם מבצעים על מנת לוודא שאין לכודים בקומת הקרקע וערוכים להעניק טיפול רפואי במידת הצורך".