המבצע המורכב לקראת סיום – מתחילים לסכם את מבצע "פני העתיד": 49 משלחות עשו את דרכן מכל רחבי העולם והגיעו לישראל ליומיים אינטנסיביים של פגישות, טקסים ונאומים. במשטרה ובמשרדי הממשלה השונים התכוננו במשך חודשים רבים למבצע "פני העתיד", חסר התקדים, ומסכמים אותו בהצלחה רבה וכמעט ללא אירועים מיוחדים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"גאה במשטרת ישראל על היערכות וביצוע מרשימים בקנה מידה בינ״ל", כתב השר לביטחון הפנים גלעד ארדן בחשבון הטוויטר שלו. "כ-10,000 שוטרים מאבטחים בירושלים 49 משלחות של ראשי מדינות. בקור, בגשם במוקדי הפעילות ובדרכים - שומרים על הסדר והביטחון. תודה מעומק הלב".

הרכב המשוריין של פוטין מגיע לישראל
צילום: החדשות


בשעות הבוקר המוקדמות, ממש עם אור ראשון, האנשים שאחראים על מבצע האבטחה הגדול ביותר שנערך כאן כבר עובדים. מי שאחראי על המבצע המורכב מבחינת הסדרי התנועה הוא חי מזרחי, קצין אגף התנועה של מחוז מרכז של המשטרה. הוא זה שאחראי על סגירת הצירים המרכזיים וביניהם כביש מספר 1 בין תל אביב לירושלים.

"הכנסנו לפה למעלה מ-50 משלחות, אנחנו נמצאים בתוך המבצע ומדברים על שעות לא שעות. זה מאורע היסטורי", אומר סגן ניצב מזרחי. "אין ספק שאחד האתגרים הגדולים במבצע כזה זה מצד אחד לשמור על שגרת החיים של האזרחים ומצד שני לאבטח אח"מים מהסוג הזה".

סנ


ארבע דקות אחרי השעה תשע, מטוסו של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין נגע בקרקע ואחרי לחיצות הידיים, הנשיא הרוסי נכנס ללימוזינה המאובטחת שלו שהוטסה לישראל במיוחד. עשרות ניידות מלוות אותו.

פוטין עבר מאירוע לאירוע, ממעון ראש הממשלה, אל גן סאקר ומשם ליד ושם. במשטרה ליוו אותו לכל אורך היום והפכו את כל האזור אליו הגיע לשטח סטרילי.

מתכוננים להגעת פוטין

49 המשלחות יעשו את דרכם החל מהערב ועד לתחילת השבוע הבא חזרה למדינות מוצאן. תחילה תעשה את דרכה המשלחת  מרוסיה והנשיא ולדימיר פוטין שהגיעו רק הבוקר, כשמטוסו יצא מנמל התעופה בן גוריון כבר הערב בשעה 20:30. סגן נשיא ארצות הברית ומשלחתו יטוסו מחר בשעה 7:30 בבוקר. בשני המקרים צפויים שיבושי תנועה רבים בכביש מספר 1 שייסגר לסירוגין לתנועה.

ראשונים לעזוב את ישראל יהיו מלך ספרד ונשיא איטליה שיטוסו בטיסות פרטיות כבר הערב בשעה 18:30. אחרון לעזוב יהיה נשיא ארמניה, ארמן סרקיזיאן, שיעשה את הדרך ליירבאן הבירה ביום ראשון בשעה 21:40.