בשבוע האחרון אתר החרמון נפתח לראשונה לגולשים, והרבה לפני שהשמש זרחה אלו שרצו להקדים את הפקקים והחלו במסע שלהם צפונה. בחלון ההזדמנויות הקצר, מטרתם של אלפי הגולשים בישראל היא להגיע כמה שיותר קרוב ומוקדם לשער החרמון שנפתח בשמונה בבוקר, כדי להיכנס לאתר ראשונים ולנצל באופן מקסימלי את היום.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בניגוד לעומסי התנועה הכבדים בדרך לחרמון, באתר עצמו אין בעיה של עומס מבקרים. אבל כשיש רק כביש אחד שמוביל אליו, פקקים הם דבר כמעט קבוע. מדי יום מאות גולשים ועוד אלפי מבקרים רוצים לראות את השלג שמגיע לחודשים ספורים בלבד בכל שנה, ולמרות שהמצב הזה ידוע כבר שנים ארוכות המדינה לא מפעילה תחבורה ציבורית לאתר שממוקם בלב שמורת טבע - לא בסופי שבוע ולא בימי חול.

החרמון היום
סקי באתר החרמון, לפני שבוע | צילום: סטודיו A

בניסיון לתת מענה לבעיה, רועי דנה מעמותת "סקי כחול לבן" מפעיל יחד עם חברים אוטובוס שמיועד לגולשים, שיוצא מדי יום ממרכז הארץ לחרמון. "'סקי כחול לבן' זה מיזם חברתי שהמטרה שלו היא להנגיש את אתר החרמון לציבור הרחב", הוא מסביר. "אנחנו בעצם מתפעלים מערך של הסעות שיוצאות כל יום מתל אביב לאורך מספר תחנות לאורך הצפון – עד לחרמון וחזרה".

יוזמה פרטים כזו היא כרגע טיפה בים המכוניות שיוצאות מדי יום לחרמון, ועומסי התנועה מונעים מעוד רבים להגיע לשלג. ולמרות כל התלאות ואתרי הסקי הזולים באירופה, נראה שכרגע לחרמון אין תחליף עבור חלק גדול מהישראלים.