ישראלים שהיו על טיסה ממילאנו לישראל "הלשינו" על נוסעת שסבלה מחום ושיעולים. בעקבות הדיווח של הנוסעים, צוות רפואי הגיע למטוס וביצע שורת בדיקות ואף הגיעו לביתה של נוסעת שישבה לצידה ובדקו גם אותה. אחד הנוסעים תיעד את האירוע ובו ניתן לראות את הבהלה והלחץ בקרב הנוסעים כשהם רואים את הצוות הרפואי מגיע למטוס. אותו נוסע, מתן חיון, שוחח היום (רביעי) עם רפי רשף בתוכנית "חמש עם" וסיפר על הרגעים המפחידים ועל הבידוד בו הוא נתון.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"היינו קצת בלחץ אבל ניסינו להתמודד עם המצב בשפיות האפשרית וזה היה קשה כי הבנו שהנוסעת החולה היא ישראלית", סיפר חיון. "הצוות ביקש בכריזה מכל מי שמרגיש לא טוב להודיע לצוות. ממה שהבנתי האישה המדוברת לא דיווחה כי היא לא מרגישה טוב אלא אנשים שהיו סביבה".

הקורונה מכה באיטליה (צילום: ALBERTO PIZZOLI, AFP)
הקורונה מתפשט באיטליה | צילום: ALBERTO PIZZOLI, AFP

הוא סיפר: "האנשים שישבו סביבה ביקשו שיגיע צוות רפואי למטוס כדי שיוכל לבדוק אותה. סוג של מלשינון". עוד אמר חיון: "בסופו של דבר אנשים דואגים לבריאות שלהם ורוצים לדעת שהם חוזרים בריאים ושלמים וחלילה לא נדבקו במשהו".

חיון שחזר את הלחץ שהנוסעים היו כשראו את הצוות הרפואי עולה למטוס. "אנשים נלחצו, בעיקר אלו שישבו בסביבת אותה אישה שנבדקה", אמר. "הם עברו קדימה ולא הסכימו לשבת לידה. הדיילים לא עשו בעיות וכיבדו את מי שלא רצה לשבת בסביבתה. אנחנו למזלנו ישבנו בקדמת המטוס והיא ישבה יותר מאחור. הצוות הרפואי הגיע והיה עיכוב של למעלה משעה בטיסה בגלל כל הבידוק הרפואי שעשו לה".

ההיערכות לסגירת המעברים בנתב"ג לאנשים ששהו בסין
עמדות בידוק קורונה בנתב"ג

בעקבות הלחץ הנוסעים שהיו על הטיסה החלו לחלק אחד לשני מסיכות פנים, ג'ל לחיטוי ושלל תרסיסים. "אנשים באמת נלחצו ונכנסו לפאניקה", אמר. "אני הייתי כל הטיסה עם מסיכה על הפנים שלי. לרגעים הורדתי כי בסוף באתי ליהנות בטיול וזה היה נורא קשה".

חיון סיפר שבזמן שהוא תיעד את האירוע, הדיילים ביקשו לא לצלם את התקרית או את הצוות הרפואית כנראה הם חששו שזה יופץ מהר. "שלחתי את זה לקבוצת הוואטסאפ של העבודה שלי ולחברים שלי, ולמרות שאמרתי שאני בריא ובסדר אנשים עדיין אמרו לי 'נתראה בעוד שבועיים'", אמר. בשל חזרתו מאיטליה, שהוכנסה לרשימה של משרד הבריאות, חיון התבקש ממעסיקיו להישאר בבידוד ולא להגיע לעבודה: "הבוסית שלי אמרה לי לעבוד מהבית ולא להגיע".