על רקע ההתחממות הגלובלית, עצים רבים נכרתים בארץ מדי שנה, חלקם אפילו ללא סיבה מוצדק, אלא רק בגלל שהם מפריעים לשכנים או תופסים מקום לחנייה. תושבים רבים שאכפת להם מפגינים מול הכריתות וטוענים כי מדובר בפשע של ממש. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

תושבי רחוב מלצ'ט בת"א פנו לעירייה ששלחה אגרונום שגילה ש-5 עצים בני 70 שנה גוססים, לאחר שמישהו קדח חורים בגזעים שלהם והזריק לתוכם רעל, בעקבות התקרית הם הגישו תלונה למשטרה. "אנחנו רוצים לדעת מי עשה את זה, אנחנו רוצים לדעת מי עולל דבר כגזה – זה פשע ואנחנו רוצים שימצו איתו את הדין", אמר אחד השכנים שגר בבניין ממול.

אילן גולשטיין הוא מומחה למיתוג ושיווק שהפך לפעיל בולט למען העצים, לאחר שנתקל בכריתות באחד הרחובות ולא יכול היה לעמוד מנגד. "על עץ בעיר הוא חיק הטבע שלי", סיפר. עכשיו עומדים לכרות את עץ ילדותו, לפי התוכנית שאושרה והוא טוען כי מדובר בבצע כסף ורצון לעוד חניות.

כל כריתה של עץ מחייבת קבלת היתר מהעירייה, אבל הנתונים מגלים שרק בכ-15 אחוז מהמקרים העיריות לא מאשרות כריתה. ברחובות נוספים בת"א מפגינים נגד כריתות העצים. 3 משפחות מתגוררות בבניין שאליו נכנסים דרך עץ הפיקוס ו-2 מהמשפחות מבקשות לכרות אותו אך שכנה אחת עתרה כדי למנוע את הכריתה.

תגובת חברת מלצ'ט 13 ייזום 2019 בע"מ: "הבניין ברחוב מלצ'ט בת"א הוא בניין לשימור שנרכז במטרה לשקם אותו והעצים מסביבו. כשנקבל את החוזקה על הבניין אנו מתחייבים להפעיל מטעמנו בעלי מקצוע שיבחנו את מצב העצים בשיתוף העיריה. ברגע שיוודע מצב העצים נפעל בשקיפות ונעדכן את הנוגעים בדבר".