כחלק מ"יום הסידורים" שעורך מדי שנה ארגון "נפש בנפש", הגיעה היום (חמישי) חברת עיצוב הבגדים טורטוש ארגמן ותיקנה את המדים והבגדים של כ-2,000 חיילים בודדים – בחינם. יום הסידורים שנערך בשיתוף עם ארגון ה-FIDF וצה"ל, נועד לעזור לחיילים הבודדים לאגד את כל הסידורים הבירוקרטיים שמצריכים השהייה בישראל והשירות בצה"ל – תחת קורת גג אחת, ובכך גם לחסוך להם כסף וזמן בסוף השבוע.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"תיקון מדים זה מאוד יקר יכול להגיע ל-120 שקלים לזוג מכנסי נשים. חוסכים כאן לחיילים זמן וכסף", אמרה טליה סנדל, חיילת מאוגדה 98. "התגייסתי בפברואר 19 ועדיין לא יצא לי לתקן את כל החצאיות שלי, זה מאוד יקר אני בבסיס סגור אין לי זמן לנסוע לתקן. הייתי חייבת שמישהו ירחיב לי את החצאית ויתאים אותה למידות שלי, עכשיו אחרי היום הזה יהיה לי מספיק חצאיות שמתאימות לי".

"בתור חייל בצבא תמיד ההורים דואגים לך לתקן את המדים במהלך השבוע כשאתה בבסיס. להם (לחיילים הבודדים) אין את זה, אז יש להם ממש עומס בשישי"

המעצב אנטון טורטוש

אנטון טרוטוש, אחד ממעצבי הבגדים שהפעילו את תחנת התיקונים אמר: "מזל שאנחנו פה, החיילים ממש היו צריכים אותנו. בתור חייל בצבא תמיד ההורים דואגים לך לתקן את המדים במהלך השבוע שאתה בסיס ולהם אין את זה, אז יש להם ממש עומס בשישי. זה כמובן אם יש להם מספיק כסף". אחת התופרות הוסיפה: "הזוי שלוקחים מחיילים בודדים 100 שקל עבור הדברים האלו".  

ארגון "נפש בנפש" אחראי על העלאת עולים חדשים ממדינות צפון אמריקה. בין היתר, הארגון מסייע לחיילים בודדים בעלייה לארץ, בתהליך הגיוס ובמהלך השירות. "יום סידורים" מתקיים מתוך הבנה כי על החיילים הבודדים לתפקד כעצמאיים לחלוטין ולדאוג לעצמם (לשלם חשבונות, טיפול בכל מיני משימות של הצבא וכו') תוך כדי שירות אינטנסיבי ורחוק אלפי קילומטרים מהבית. ליום הזה מגיעות 40 נציגויות בירוקרטיות שונות. למשל - משרד האוכלוסין ההגירה, חברת החשמל, רווחה ושירותים חברתיים, ביטוח לאומי ועוד.