החשש התממש - מקרה ראשון של קורונה בישראל: אחת הנוסעות שפונו מהספינה ביפן ונחתה עם יתר הישראלים הבוקר בנתב"ג נדבקה בנגיף - כך הודיע היום (שישי) משרד הבריאות. שאר הנוסעים ששבו נמצאו בבדיקה היום שליליים. "החולה בבידוד והשגחה ולא מדובר בהדבקה שהתרחשה בישראל", נמסר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"קיבלנו כעת בצער עדכון כי אחת מבנות המשפחה נמצאה חיובית לקורונה", מסר אליהו אליוביץ, דובר משפחות הנוסעים. "כלל המשפחות מתעדכנים כעת בפרטים ותומכים בה ובמשפחתה. אנו מאחלים לה רפואה שלמה".

11 הישראלים שהיו נצורים במשך כחודש על סיפון "ספינת הקורונה" חזרו הלילה לישראל ופונו מנמל התעופה ישירות לבידוד בבית החולים שיבא תל השומר. מדינת ישראל, כמו יתר מדינות העולם, לא סומכת על רמת הבידוד של היפנים בספינה ולא ברור עד כמה הוא היה יעיל. לכן העדיפו בישראל להכניס את הנוסעים לבידוד של שבועיים נוספים וזו לא תהיה הפתעה אם יתגלה שמישהו מהם נדבק. עם זאת, יש לציין שגם אם אחד מהנוסעים נדבק זה לא אומר בהכרח שהוא חולה בנגיף וייתכן כי הוא נשא שיאלץ להיות במעקב עד שהנגיף ייצא מגופו.

הישראלים מ
הישראלים מ"ספינת הקורונה" יורדים מהמטוס | צילום: דוברות מד"א, דוברות מד"א
חמ
חמ"ל בית החולים שיבא תל השומר | צילום: N12

הבידוד שאליו הוכנסו עם הגעתם ארצה הוא מוחלט, ואפילו הפיקוח הרפואי ייעשה ללא מגע ידיהם של צוות הרופאים והאחיות. הנוסעים יתבקשו לתת דגימות דם בכל בוקר מבעד לחלון זכוכית, והרופאים שיאספו אותן יעשו זאת כשהם עוטים על ידיהם כפפות עבות במיוחד.

הנוסעים יימנעו ממגע לא רק מהעולם ומהצוות הרפואי, אלא גם בינם לבין עצמם וישהו בחדרים נפרדים. הם לא יורשו להיפגש אחד עם השני, למעט בני זוג ששהו יחד במשך תקופת הבידוד על הספינה ביפן. בני משפחותיהם של השבים דאגו לרווחתם, ובתיאום עם בית החולים העבירו בימים האחרונים אוכל, חטיפים וציוד שהמתינו להם בחדרים.