בעקבות התקנות לשעת חירום וההגבלות שפגעו מאוד בעסקים העצמאיים במדינת ישראל, הוחלט על חבלית סיוע לעסקים הקטנים כדי שיצלחו את המשבר. השף חיים כהן, התראיין היום (שישי) במשדר מיוחד בחדשות 12 ומתח ביקורת חריפה על חלק מהצעדים הכלכליים שנעשו עד כה וטען -  הם אינם מספיקים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"צריך לדאוג שכל אותם עסקים שמושבתים, שהם מנוע הצמיחה, יקבלו תזרים של חיים, של כסף, כדי שייקחו לעבודה את כל המובטלים", אמר כהן. "מה מעדיפים לשלם דמי אבטלה? אני בטוח שלא. אני לא מצפה לתוכנית כללית חדשה, אני מצפה להנהגה כלכלית - מישהו שיבוא ויטפל וידאג לכל אותם מנועי צמיחה שיכלו לעבוד".

"אנחנו רואים את ראש הממשלה עובד 24/7 ואין לצידו הנהגה כלכלית", המשיך כהן. "אין שר אוצר, הוא פרש ופתאום חזר, מי שראה את הדיבור שלו זה היה מגומגם. כחלון עובד, אבל אין פה אדם אחראי לצד ראש הממשלה, מנהיגות כלכלית. לא יכולים לצפות מאנשים לשלם תשלומים כשמשביתים מן הצד השני את המשק. למה דוחים למתי?".

בימים אלו הממשלה מגבשת חבילת סיוע לעסקים הקטנים, שעליה מסכימים שר האוצר משה כחלון ונגיד בנק ישראל אמיר ירון. נכון לרגע זה מדובר על חבילה של 7 עד 10 מיליארד שקלים.