בגלל חשש מהידבקות בווירוס הקורונה - סערה גדולה התפתחה היום (שלישי) באחד מגן הילדים בראשון לציון. הכול התחיל כשכמה מההורים שהגיעו כמו בכל בוקר כדי להכניס את הילדים שלהם לגן, גילו להפתעתם ששתי בנות ממוצא סיני שחזרו לאחרונה עם משפחתן מסין - הגיעו לגן כרגיל מבלי ששהו לפני כן בבידוד. ההורים המבוהלים, שלטענתם שמעו את אבי הבנות מספר על כך שרק לפני חודש הם שהו יחד בסין, מיהרו להוציא את ילדיהם מהגן מחשש להידבקות בנגיף הקטלני. בהמשך חלק מההורים אף התייצבו בעירייה - ודרשו שהנושא יטופל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"היום בגן בבוקר הכנסתי את הבנות, דיברתי עם הגננת, הגננת גם מאוד חמודה, היא קיבלה אותן והכול", שיחזר בני דהן, אביהן של הבנות שהוצאו מהגן בהוראת העירייה בשיחה עם חדשות 12. "אחרי שעתיים אני מקבל טלפונים מהגננת שיש בלגן, שההורים באים ולוקחים את הילדים שלהם בהיסטריה. התקשרו אליי כמה הורים לדבר איתי, תחקרו אותי, פתאום מהעירייה התקשרו אליי ואמרו לי: 'תשמע, יש פה בלגן, הורים מתקשרים אלינו, זה כבר עבר לראש העיר. בינתיים תוציא את הילדים' - אנחנו לא מצורעים".

לדברי אחת מעובדות הגן, העובדה שהבנות הגיעו למקום מלתחילה - היא מחדל חמור ביותר של העירייה. "כל ההורים באו, התחילו לרוקן את הגן, והייתה שם התלהמות מאוד גדולה ובצדק, היה מחדל גדול מאוד של העירייה. מבחינתי זה מחדל גדול. אחר כך אני ועוד סייעת ישבנו לחטא את הגן עם אלכוהול ושולחים לנו חברת ניקיון עכשיו. אחר כך התקשרו אליי ואמרו לי לא להכניס אותן עד להודעה חדשה. אחרי שהן כבר נכנסו, שיחקו עם הבנות, נגעו בכל הגן".

מעיריית ראשון לציון נמסר בתגובה: "לאור החששות שצפו מקרב הורי הגן, אב המשפחה הביע הבנה והסכמה להמתין עד שיובהר המצב".