בהלת הקורונה בישראל: אחרי שאתמול פורסם במהדורה המרכזית שבמשרד הבריאות מתכוונים להפעיל "מלשינון" על אזרחים שחוזרים ממדינות מסוימות במזרח ולא פועלים לפי הנחיות המשרד, היום (רביעי) נודע כי עד כה התקבלו אצלם חמישים תלונות על אנשים שחזרו מהמדינות הרלוונטיות ומפרים את הוראות המשרד.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

רוב התלונות הן על אנשים שחוזרים מתאילנד ולא נשארים אחר כך בבידוד בבית. רובן מגיעות משכנים, וחלק קטן גם ממקומות העבודה. באגף לאכיפה ופיקוח במשרד הבריאות בראשותו של ד"ר רוני ברקוביץ', מקווים שכבר מחר יהיה להם אישור משפטי ללכת לביתם של האנשים האלה.

חוץ מהאישור המשפטי, במשרד הבריאות אומרים שהם לגמרי מוכנים – כולל ציוד מגן כמו מסכות וכפפות. את התלונה אפשר להגיש בכמה דרכים: בטלפון - כוכבית 5400, דרך כתובת המייל report.corona@moh.gov.il ובקישור הזה.

האם אפשר לנסוע לכנסים בחו"ל?

לפני 9 ימים, דיווחנו שבמשרד הבריאות מתכוונים לפרסם הנחיות גם בנוגע לכנסים בחו"ל, עניין שמעסיק ישראלים רבים. כנסים באירופה למשל, שמגיעים אליהם אנשים מכל העולם, כולל מאסיה, האם אפשר לנסוע?

כמעט שבוע וחצי חלף מאז, הרבה זמן במונחים של התפשטות הקורונה, ובמשרד הבריאות, משום מה, עדיין מתעכבים עם פרסום ההנחיות האלה. יש צורך גם בהנחיות כאלה, וכבר מזמן היו צריכים לפרסם אותן.