במהלך סוף השבוע אושפזו כמה ישראלים בבידוד לאחר ששבו מסין עם מחלה שתסמיניה מזכירים שפעת, ועלה חשד שנדבקו בנגיף הקטלני. הרופאים בבית החולים שיבא תל השומר והדסה עין כרם בירושלים שטיפלו בחולים ביצעו כמה בדיקות שבסופן נמצא כי הם אינם נשאים של הנגיף. בשלב זה מאושפזת תיירת מסין בבית חולים בבית ג'אלה ברשות הפלסטינית. 

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בהודעה שפורסמה מוקדם יותר מטעם משרד הבריאות, נכתב כי "בישראל נבדקים כרגע מספר מטופלים שהגיעו מסין, נמצאים בבידוד וממתינים לתוצאות מעבדה. כמו כן, בסופ"ש האחרון השתחררו מספר מטופלים עם חשד לקורונה ששהו בבידוד לאחר שחזרו מסין והתברר שלא חלו בנגיף. המשרד מצוי בקשר עם הגופים הבינלאומיים וגורמי המקצוע בארץ ובעולם בנושא ומקיים התייעצויות שוטפות". כאמור, שני הישראלים לא נדבקו בווירוס בסופו של דבר.

במשרד הבריאות שבו והדגישו כי על הציבור להימנע מנסיעות למחוז חוביי שבסין בזמן הקרוב, כפי שהמליצו גם מדינות נוספות. 

בעקבות התפרצות הנגיף מצור מוחלט הוטל על העיר ווהאן הסינית, ובמקביל הממשל החל בבניית בית חולים ייעודי שיטפל בחולים שנדבקו. עבודות הבנייה של בית החולים המיוחד צפויות להסתיים בתוך 6 ימים. עד כה מניין ההרוגים כתוצאה מהתפרצות הווירוס הקטלני עומד על 41 בני אדם, כשלמעלה מ-1,300 נוספים נדבקו בו ברחבי העולם.