הקורונה בארץ: הנגיף עבר מחולה הקורונה שחזר עם הנגיף מאיטליה - לאשתו. זו ההדבקה הראשונה בין אדם לאדם בשטח המדינה. כעת החשש הוא ששני ישראלים נוספים נדבקו בנגיף. אשתו של החולה אובחנה עם תוצאה חיובית והועברה לבידוד גם כן. מצבה קל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הבוקר, כתבה האישה מכתב שעבר בין החברים ביישוב בו מתגוררת המשפחה. "תודה לכולם על הדאגה והאכפתיות וההתגייסות המרגשת. זכינו בכם. אנחנו מרגישים עטופים אהובים וזה מקל מאוד".

האישה התייחס קודם כל לטענות שהושמעו נגדה ונגד בעלה. "קודם כל בעקבות כל מיני דברים עצובים ששמענו, האשמות למיניהם גם כלפי הילדים, אני רוצה להזכיר שאף אחד מאיתנו לא הזמין פיצה עם קורונה באיטליה", סיפרה. "בעלי היה באיטליה יומיים. כשחזר בדקנו את הוראות משרד הבריאות ונהגנו בדיוק על פיהן".

"מסרנו את כל הפרטים, וכל מי שצריך יבדק, אנחנו מתפללים כולנו כל הזמן שכולם יהיו בריאים", הוסיפה. "הילדים נבדקו וברוך השם נמצאו בריאים, כמו שהסבירו לנו המון רופאים מקסימים בשעות האחרונות, ילדים פחות נדבקים, אני נשאית ולכן מבודדת מהם כרגע".

בשיחה אתמול עם חדשות 12, לפני שנודע שגם היא נדבקה, סיפרה האישה שהיא אכן בבידוד. "אנחנו לא חולים", היא אמרה, ושיתפה שבעלה "מרגיש טוב". 

במשרד הבריאות פרסמו היום את רשימת המקומות המפורטת בהם שהה חולה הקורונה הישראלי. בין היתר - חנות "הפיראט האדום" באור יהודה ובית כנסת ביישוב אירוס. המשרד מזהיר שכל מי ששהה בקרבת החולה במרחק של פחות מ-2 מטרים למשך יותר מ-15 דקות צריך להיכנס לבידוד של שבועיים.

ניתן לשער כי כעת, עם היוודע דבר קיומה של חולה נוספת ששהתה בישראל בימים האחרונים, יתרחבו מספר המקומות הנגועים ואנשים נוספים יידרשו להיכנס לבידוד.