ביום רביעי האחרון עלה דניאל עובדיה, ישראלי תושב אוסטרליה שהגיע לביקור בארץ, על רכבת בדרכו מנתניה לתל אביב. אלא שלאחר שהגיע ליעדו, גילה לתדהמתו הרבה כי הארנק שלו ובו סכום של כ-10,000 שקלים - אבד במהלך הנסיעה. "לא האמנתי שדבר כזה יקרה לי", שיחזר דניאל את רגעי הבהלה בשיחה עם אפליקציית חדשות 12. בתום שעות של המתנה מורטת עצבים ובזכות העירנות שגילה מנהל המשמרת בתחת נתניה, האבדה יקרת הערך נמצאה  - והוחזרה לבעליה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

באותו היום ערך צ'ארלי ביטון, מנהל המשמרת בתחנת רכבת נתניה, סיור שגרתי ברציף כשלפתע הבחין בארנק האבוד. ביטון, שנדהם לגלות את הכסף הרב שהיה בתוך הארנק  עדכן מיד את כלל צוותי הרכבות והתחנות ובמקביל עשה מאמצים לאיתור בעל האבדה. בסופו של דבר צוות תחנת השלום בתל אביב יצר עמו קשר ועידכן אותו שבעל האנרק אותר וממתין בתחנה.

מהנל תחנת הרכבת צ'ארלי ביטון והכסף שמצא ברציף
צ'ארלי ביטון והכסף שמצא ברציף התחנה | צילום: רכבת ישראל

בתום אימות פרטים קצר, דניאל הנרגש חזר לתחנת נתניה שם חיכה לו מנהל המשמרת עם הארנק וכל תכולתו: "הרגשתי הקלה מטורפת", הוא נזכר. "אני נמצא בתהליך לחזור לארץ וזה מוסיף הרגשה מאוד טובה שיש מקרים כאלה". דניאל הסביר שהוא התכוון להעביר את הכסף שהיה בארנק לחבר טוב בתור עזרה. "כל היום השתבש לי - אבל לשמחתי זה נמצא". 

מנהל המשמרת בנתניה צ'רלי ביטון סיפר: "אנו נתקלים מידי יום באבידות רבות, ומתייחסים לכל אבידה, קטנה או גדולה, כבעלת ערך, שכן אין לדעת מה המשמעות שלה עבור הנוסע. ברגע שראיתי את סכום הכסף התכווץ לי הלב. אני שמח שהצלחתי לעזור לדניאל ולהציל את הביקור שלו בארץ".

ברכבת ישראל ביקשו להזכיר לציבור כי במקרה של אבדה יש לפנות אל צוותי התחנות או הרכבות, או אל מוקד השירות הטלפוני, והדגישו כי הצוותים "ייעשו כל שביכולתם להשיב את האבדה".