עוד ועוד אנשים חווים על בשרם את השפעת המשבר הכלכלי בעקבות התפשטות הקורונה - רק היום (חמישי) נוספו עוד 38,112 מבקשי עבודה חדשים. מתחילת חודש מרץ נוספו 723,028 מבקשי עבודה שנרשמו בשירות התעסוקה, 90 אחוזים מהם דיווחו שהם בחל"ת. בתוך כך, ראש הממשלה נתניהו מכנס בשעות אלה דיון כלכלי רב-משתתפים שבו ידונו בתכנית רחבה ומקיפה לסיוע כלכלי למשק. גורם בכיר: "אנחנו במצב חירום אבל לא על סף תהום. השלמנו את ההיערכויות להסגר מלא‎".
 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מספר דורשי העבודה שמתייצבים מדי יום בלשכת התעסוקה הביא את שיעור האבטלה ל-21.2%. בסך הכול עומד המספר הכולל של דורשי העבודה הפעילים בישראל על 880,879 בני אדם. בעקבות המצב החריג, מנכ"ל שירות התעסוקה רמי גראור אמר שבשירות התעסוקה יכירו בזכאות של כל מי שיגיש בקשה עד 31.3.2020 כאילו נרשם ב-15.3.

בלשכת התעסוקה אמרו שהם סיימו להעביר את פרטיהם של יותר מחצי מיליון נרשמים ראשונים מהחודש לידי ביטוח לאומי, כדי שאזרחי ישראל יקבלו את דמי האבטלה שלהם הם זכאים בהקדם האפשרי. עוד אמרו שעד סוף החודש יסיימו להעביר את נתוני כל הנרשמים.

 ראש הממשלה יקיים דיון על תוכנית סיוע למשק

ראש הממשלה בנימין נתניהו מכנס הערב דיון כלכלי שבו ידונו בתוכנית רחבה ומקיפה לסיוע כלכלי למשק, בדגש על שכירים, עצמאים ועסקים קטנים. לקראת הדיון, קיימו הבוקר מנכ"ל משרד רה"מ רונן פרץ, מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד וראש המועצה הלאומית לכלכלה פרופסור אבי שמחון דיון על גיבוש התוכנית הכלכלית במשרד רה"מ בירושלים.

בדיון השתתפו גם החשב הכללי במשרד האוצר רוני חזקיהו, הממונה על התקציבים באוצר שאול מרידור, סמנכ"ל ממשל וחברה במשרד רה"מ אורן כהן, סמנכ"ל פנים במשרד רה"מ ליאור פרבר, הממונה על השכר והסכמי העבודה קובי בר נתן, מנהל רשות המסים ערן יעקב, הכלכלנית הראשית במשרד האוצר שירה גרינברג, היועץ המשפטי למשרד האוצר אסי מסינג וסגן ראש המועצה הלאומית לכלכלה יובל אדמון.

משרד הביטחון ירכוש תוצרת חקלאית כדי לסייע לחקלאים

ממשרד ראש הממשלה פנו הבוקר ליו"ר מרכז המועצות האזוריות וראש המועצה האזורית מרחבים שי חג׳ג׳ במטרה לסייע לחקלאים, שנאלצים להשמיד תוצרת בשל סגירת השווקים, המלונות והמסעדות, והציעו שמשרד הביטחון ירכוש חלק מהתוצרת החקלאית.

חקלאים נאלצים להשמיד תוצרת
חקלאים נאלצים להשמיד תוצרת

משרד הביטחון כבר תיאם את הרכישה עם החקלאי מתלמי ביל״ו שתועד אתמול משמיד את חלקת הכרוב הירוק. משרד הביטחון צפוי לרכוש ממנו כרוב סגול, שאף הוא היה מיועד להשמדה.

חג׳ג׳ מסר בתגובה: "אני מבקש להודות למשרד ראש הממשלה ולמשרד הביטחון. כך מצופה לנהוג כלפי התוצרת הישראלית האיכותית שיש לנו, גם מרשתות השיווק, בטח בימים אלה, המוכיחים את חובתינו לשמר את היכולת להבטיח מזון טרי, ללא תלות בייבוא מחו״ל. אנחנו עובדים בשיתוף כל האירגונים החקלאיים והתנועות המיישבות, הגשנו תוכנית פעולה, ואני מאמין שנצא לדרך ומהמשבר הזה- נצמח".

גיא ורון השתתף בהכנת הכתבה