כדור אש נצפה מעל בתי הזיקוק בחיפה כתוצאה מתקלה במפעל הפטרוכימי. צוותים של מד"א וכב"ה לא רשאים להיכנס למקום על מנת לבדוק מה מתרחש בשל המיקום הרגיש. מהמשטרה נמסר כי מדובר ב"שרפה חריגה בלפיד כאמצעי בטיחות שגרתי" וכי אין חשש לנפגעים. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ד"ר רויטל גולדשמיד, ממרכז המחקר הסביבתי בחיפה: "כרגע במפרץ חיפה שוב לפיד ענק שמאיר את השמיים ומעיד על תקלה נוספת במפעל הפטרוכימי. באופן (לא) מפתיע, באתר האיגוד לא מונגש בשעה זו ניטור הזרמות הלפידים ולא נותן לדעת מה מידת ההזרמות והתקלה". 

לדבריה, "ריבוי התקלות בבזן רק מוכיח כי נדרש לקדם את תוכנית מפרץ החדשנות להבראת מפרץ חיפה ולהרחיק את המפעל המזהם והמסוכן משכונות המגורים. כולם מתעסקים עם הקורונה ושוכחים כי מזיהום אויר מתים כל שנה בישראל מעל 2000 אנשים וזה רק מחלקיקים". 

מבתי הזיקוק נמסר: "בעקבות תקלה במתקן האתילן, במסגרתה הופסקה עבודתם של טורבינה ומדחס במתקן, ישנה פעילות לפיד ערה שצפויה להימשך כמה שעות. במסגרת תפעול התקלה הופנו עודפי הגזים באופן בטיחותי ללפיד". 

ארגוני הסביבה תקפו: "פעם שנייה השבוע שיש תקלה במתקן האתילן בבזן, פעם קודמת תקלת מדחס והפעם שוב תקלת מדחס. תושבי חיפה שוב הולכים לישון בחשש גדול. הלפיד אמנם מתקן בטיחות לשריפת עודפים אך במקרים של לפיד ענק - לא כל החומרים המסוכנים נשרפים ביעילות ותושבי חיפה הפכו לנו שמים כרונים של אתילן. אנחנו דורשים מהמשרד להגנת הסביבה לסגור את המתקן ולא לאפשר פגיעה באיכות האויר ובביטחונם של תושבי המטרופולין". 

במשרד להגנת הסביבה דחו את הביקורת ואמרו כי "על-פי דיווחי מפעל כאו"ל, מדובר בפליטות גז האתילן, הנשרף בלפיד. בשעות הקרובות עדיין צפויה להיראות להבת הלפיד ברחבי המפרץ, והזרמת הגזים תפחת בהדרגה. יש לזכור כי שריפת הגזים בלפיד היא האמצעי היעיל להפחתת זיהום אוויר בעת תקלה. המשרד בודק את הנתונים לעומק ואת עמידת המפעל בהיתר הפליטה, ויעדכן ככל שיידרש".