מעט מאוד אנשים הגיעו אתמול (ראשון) לאולם הטיסות היוצאות בטרמינל 3. בין מעט האנשים שהגיעו, היה קשה במיוחד למצוא ישראלים. בחוץ, נהגי המוניות של נמל התעופה שרגילים להרבה מאוד עבודה - מתמודדים עם מחסור בנוסעים. וכשיש נוסעים, ההתמודדות לפעמים קשה אפילו יותר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

נהגי המוניות מספרים שהם הצטיידו במסכות, כפפות ואמצעי חיטוי: "אתה לא יודע מי יעלה לך למונית. זה יכול להיות בינגו. לקוחות שחוזרים מז'נבה אני אומר להם שאני לא בא. כל השדה ריק, זה לא עבודה בכלל מה שהולך פה".

מספר המדינות שבהן התפשט נגיף הקורונה ומשרד הבריאות דורש בידוד ביתי מהשבים מהן הולך וגדל, מה שגרם ללא מעט ישראלים לוותר על החופשה, ולבטל את הטיסה. רעות בטיש שאמורה הייתה לטוס בקרוב, סיפרה: "כרגע המצב הוא חוסר ודאות. בכל מקום רק נאמר לא לטוס לחו"ל. עם כל הרצון שלי, אני לא אוכל לטוס".

בהלת הקורונה
בהלת הקורונה

מאיר ואמיר אמורים היו לטוס לסקי: "ברגע שרצינו לבטל קיבלנו מענה דיי לקוני. חופשה של שבוע הופכת במצב הנוכחי לחופשה של שלושה שבועות כולל ההסגר – לכן גם אם לא נקבל החזר על החופשה, לצערי אנחנו לא נטוס"

רוב הנוסעים לא זכאים להחזר כספי. מי שהזמין טיסת לואוקוסט יפסיד את כל כספו, למעט מי שביטח את עצמו. מי שהזמין טיסה סדירה יכול לקבל במקרים מסוימים חלק מהכסף חזרה - תלוי במדיניות הכרטיס שלו. רק מי שחברת התעופה ביטלה לו את הטיסה יהיה זכאי להחזר מלא.

לכל זה, קיים חריג - אנשים מעל לגיל 65 , עולים חדשים ובעלי מוגבלויות רשאים לבטל את העסקה במידה שהזמינו אותה דרך הטלפון, ולא באמצעות האינטרנט.