זה מה שחשב עורך הדין יעקב ויינרוט ז"ל על הרב ברלנד: על רקע הארכת מעצרו אתמול (חמישי) של אליעזר ברלנד החשוד בעושק, קבלת דבר במרמה, הלבנת הון ועוד, נחשף במהדורה המרכזית תיעוד נדיר של שיחה שקיים עורך הדין המוכר עם רב בכיר במגזר החרדי לפני כשנתיים. בסרטון נראה ויינרוט כשהוא מסביר מדוע בחר להפסיק לייצג את ברלנד בתיקיו הפליליים ומזהיר: "מה שהוא עושה – קלקול של דור שלם".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אתמול ייצג בן טיפוחו של ויינרוט, עורך הדין עמית חדד, את ברלנד בבית המשפט והסביר כי סוכריות המנטוס שנתן למאמיניו כחלופה לטיפול רפואי בסרטן "נמצאות עמוק בעולם הרוח". אך לפני כשנתיים, כשהסביר ויינרוט כיצד החליט להפסיק לשמש כסנגור של ברלנד, הוא אמר: "אם יש דבר כזה שבתי צבי  - זה ממש שבתי צבי. צריך פשוט למנוע מהציבור מללכת אליו, זה הכל".

עוד אמר וינרוט בשיחה כי מעשיו של ברלנד בעיין גילוי עריות "זה קלקול של דור שלם של אנשים תמימים. והוא פשוט מחטיא אותם בצורה מטורפת. הוא חוטא ומחטיא. אני שמעתי שהוציאו איזה ספר שלכולם עריות אסור ורק לו זה מותר".

ויינרוט אף נזכר בפגישה שקיים עם ברלנד בעת שייצג אותו בבית המשפט. "הוא ישב בבית מלון ודיבר איתנו ואני יצאתי החוצה. אמרתי 'אם הוא עשה או לא עשה...'. הוא הודה שהוא עשה! אני ברחתי ממנו. לא האמנתי שזה יכול להיות, מה שאומרים עליו".