אחרי חג שקט ללא תקריות חריגות, ברחוב רבי נחמן מברסלב שבבני ברק אירעה אמש (חמישי) התקהלות אסורה של עשרות צעירים מהעיר. ניידת שחלפה במקום ניזוקה על ידי ההמון. הכוחות בניידת הזעיקו כוחות תגבור של המשטרה, שהחלו לעשות את דרכם לרחוב. לדברי המשטרה, במקום התקיימה תפילה. בעקבות האירוע צעיר אחד נעצר לחקירה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

משטרת מחוז תל אביב מסרה בעקבות האירוע כי פקחים עירוניים זיהו בית כנסת פתוח ובתוכו מתפללים, שהונחו להתפזר. מנהל המקום התבקש להזדהות אך ניסה להימלט, ולכן עוכב עד להגעת המשטרה. במהלך עיכובו מספר אנשים החלו לצעוק ולהשליך חפצים לעבר הפקחים והשוטרים. האדם שעוכב נלקח לתחנת המשטרה.

עם זאת, המאמץ להשארת תושבי בני ברק בבתים באמצעות הסגר נחל הצלחה במהלך החג, וכמעט ולא נרשמו תקריות חריגות אחרות. כדי לבלום את קצב ההדבקה הציבו במשרד הפנים ובמשרד הבריאות מטרה: לפנות כמה שיותר חולים מבני ברק למלוניות מחוץ לעיר.

למרות שהמיזם פועל כבר כמה ימים, אתמול (חמישי) פורסם ב"מהדורה המרכזית" כי רק כ-200 חולים הסכימו להתפנות מהעיר. הטענה בבני ברק היא כי מיזמי הפינוי נכשלים בגלל החשדנות המסורתית בין המגזר החרדי לבין אנשי הממסד.

בעיה דומה נוצרה גם עם המבודדים: הקושי לאדם חרדי לשמור על בידוד אפקטיבי בדירה קטנה עם הרבה ילדים ידוע, ולצורך כך השמישו פנימייה שלא פעילה, שאותה הסבו למתחם לקליטת מבודדים. בפנימייה יש כל מה שאדם חרדי צריך - אולם רגע לפני החג היא נסגרה עקב חוסר ביקוש. כאמור, עם זאת תושבי הרוב המכריע של תושבי בני ברק נשמעו להוראות ונשארו בבתים במהלך החג.

גלעד שלמור השתתף בהכנת הכתבה