עם שובם של הישראלים ששהו על סיפון "ספינת הקורונה" ארצה, הם הובאו לבידוד בבית החולים שיבא – שם זוהתה אחת מהם כנושאת את הנגיף. לדברי אחד הישראלים הללו, רומן, הופתע לשמוע על ההידבקות של חברתו לספינה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לדברי רומן, הוא שוחח לאחרונה עם הישראלית שאובחנה כחולה בנגיף. "דיברתי בטיסה עם הנוסעת שהסתבר שנדבקה - היא הייתה בסדר, היה נראה שהיא סבבה", אמר. "מה שכן, בעלה בדיוק באותו יום בבוקר נמצא כנשא של הנגיף ואושפז ביפן".

רומן הוסיף כי הוא שוהה בחדר עם החבר עמו היה בקרוז, וכי הבדיקות של שניהם שבו שליליות. "אני עוד לא יודע איך נעביר פה את השבת", הוא מודה. "כנראה שאראה טלוויזיה ואלך לנוח – עוד לא ישנתי אחרי הטיסה לישראל".

מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, אמר היום כי הוא אינו מתחרט על השבת הישראלים מיפן. "היו לנו התלבטויות האם נכון להביא את הישראלים חזרה, בידיעה שהחולה הראשון עשוי להיות מהקבוצה", הודה בסדרת ציוצים בטוויטר. "בדיעבד, אנחנו בטוחים שקיבלנו את ההחלטה הנכונה. הכניסה שלהם לארץ נוהלה היטה בזכות כל השותפים לתהליך במשרד, במד"א וכמובן בבית החולים שיבא".

"שיבא בית חולים מצוין שנערך היטב לאירוע, כמו כל דבר שהם עושים", החמיא. "שאר המטופלים בבית החולים ובני משפחותיהם יכולים להרגיש בטוח. איש חשש להגיע לבית החולים: בית החולים נערך, המתחם מבודד ומסודר, ולא תהיה כל פגיעה בטיפול המצוין שבית החולים נותן לשאר המטופלים".