התמונה הזו הפכה לשגרתית בהמון בתים ברחבי הארץ ובעולם – נכדים שרואים את סבא וסבתא מעבר לגדר, מעבירים מתנות, מנופפים זה לזה ושומרים על מרחק. נגיף הקורונה קטלני ביותר למבוגרים מעל גיל 60, וככל שהגיל עולה גם הסיכון מתגבר. הורים וילדים שהיו רגילים להיעזר בסבים ובסבתות צריכים כעת לסייע להם – תוך כדי הקפדה על הגנה על בריאותם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

שרון ובעלה עדיין יוצאים לעבוד. בדרך כלל הם נתמכים בסבא וסבתא שמגיעים להיות עם הילדים בבית – אבל מתחילת השבוע הם בבידוד. "הם די בהיסטריה", שרון מספרת. "רואים כל היום חדשות ומשתדלים לא לצאת מהבית. הם בלחץ, מנסים לאגור אוכל. דאגתי להוציא להם כסף בשבוע שעבר", היא משתפת.

סבתא אדית וסבא אריה חזרו מחו"ל – וכעת הם בבידוד. הם מבינים שגם כשתקופת הבידוד שלהם תסתיים הם כנראה לא יוכלו לחזור ולפגוש את הנכדים לתקופה הקרובה. בינתיים הם עומדים במרפסת ורואים את הנכדים שמגיעים לומר שלום מלמטה.

"הם יכולים לעבור פה ולהגיד 'שלום סבא וסבתא', לפחות זה", אדית אומרת. הנכדים מוציאים את הכלבים שלהם לטיול בחוץ – ומספרים: "זה מאד מפחיד. אנחנו משתדלים לעשות מה שאפשר כדי שהם לא יצטרכו לצאת מהבית".

גם בבתי האבות כמעט שאין מבקרים. חלק מהמוסדות בחרו לאסור כניסה ויציאה כדי למנוע סיכונים – והקשרים עם הנכדים הפכו לווירטואליים, באמצעות שיחות וידיאו.