את אמה וגיל פגשה הכתבת רותי שילוני לפני כשנה. אז היא שמעה את הסיפור המטלטל של גיל וארבעת ילדיו. הוא ובן זוגו מיכאל הביאו שני זוגות תאומים מאימהות פונדקאיות בנפאל, שניים מהילדים נולדו עם שיתוק מוחין. אז עברה המשפחה טרגדיה, מיכאל נפטר מסרטן. השבוע חזרה רותי שילוני אל גיל ומשפחתו החדשה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

 "אחרי הניתוח הרגליים לא יציקו לך", אומר גיל לביתו אמה שסובלת משיתוק מוחין. "כי מה אבא אמר? שהרגליים יעמדו יפה". על שולחן הניתוחים ינסו הרופאים לגרום לאמה לבצע פעולות בסיסיות שהיא מתקשה בהן. מדובר על ניתוח חדשני שדורש הרבה מאוד והשקעה, בעיקר בשיקום.

משימת חייו (צילום: החדשות 12, החדשות12)
משימת חייו | צילום: החדשות 12, החדשות12


מאז הלך לעולמו מיכאל, קרו שני דברים משמעותיים לגיל: הוא החליט שהוא רוצה שאמה תעבור את הניתוח והוא מצא אהבה. "כשמיכאל נפטר כולם מסביבי אמרו לי שתהיה לי עוד אהבה וזוגיות ואני אמרתי שלא", אומר גיל. "שהאידיוט שייקח על עצמו תיק כזה מורכב, הוא כנראה כל כך אידיוט שאני לא ארצה להיות אתו".

אבל גיל טעה. הוא פגש את ניב, בן 29 שמהר מאוד הבין לאן הוא נכנס. "התאהבתי בשנייה", הוא אומר. "שאלתי את עצמי שאלות תוך כדי תנועה ופשוט אמרתי לעצמי שאני בפנים".

גיל יהושע דרייפוס ומשפחתו (צילום: גל חרמוני, חדשות)
צילום: גל חרמוני, חדשות


לגיל יש הרבה ציפיות מהניתוח. אמה חולמת להיות כמו אחיותיה אבל ברור שזה לא תהליך פשוט. "מדובר על דברים שנראים לנו נורא פשוט כמו להוריד חולצה או לאכול בכפית", אומר גיל. "הניתוח הזה הוא בדיוק בשביל זה. האם היא תלך? אני לא יודע אבל אני אמשיך לשאוף לשם".

את הלילה שאחרי הניתוח גיל העביר צמוד למיטה של אמה בעוד ניב חזר לבית בירושלים, שם מחכים שלושה ילדים שצריכים אבא. בבוקר שאחרי הרופאים מרוצים, הניתוח עבר בהצלחה. אבל השאלה היא לא הבוקר של אחרי אלא מה יקרה מעכשיו והאם הכל היה שווה את זה.