מהומה בדיון בעניינו של הפעיל יונתן פולק: הבוקר (רביעי) התקיים בבית משפט השלום בירושלים שני דיונים במעצרו של פולק, שלטענתם ארגונים פעל נגד חיילי צה"ל. במהלך הדיון החלה אם לחיילים לצעוק לעבר פולק: "תתביישו, אבנים על חיילי צה"ל?". לאחר מכן היא הוצאה מהדיון. עימותים בין תומכי ומתנגדי פעילותו נרשמו מחוץ לבניין בית המשפט.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מחוץ לאולם הדיונים תקפה אישה נוספת את חבריו של פולק אשר גם נגדם הוגשה קובלנה פלילית. "אתם מעודדים לתקוף את חיילי צה"ל שמגנים עליכם ועלינו?", קראה. בתום הדיון, החליטו בבית המשפט על השארתו של פולק במעצר.

הפגנות מחוץ לבית המשפט בדיון על יונתן פולק
הפגנות מחוץ לבית המשפט בדיון על יונתן פולק | צילום: יחיעם אייל/TPS
הפגנות מחוץ לבית המשפט בדיון על יונתן פולק
הפגנות מחוץ לבית המשפט בדיון על יונתן פולק, היום | צילום: יחיעם אייל/TPS

עורך הדין צור פלק מארגון "עד כאן", שהגיש את הקובלנה נגד פולק, מסר עם סיום הדיון:  "בדיון שהתרחש כעת הנאשם פולק סירב לשתף פעולה עם בית המשפט ועם תביעות ירושלים שהם אלה שהגישו את כתב האישום ובעצם המוכיח שכל הטענות שלו כלפי ארגון 'עד כאן' שכביכול בגללן הוא לא משתף פעולה הן לא נכונות. אנחנו מקווים ומצפים שבית המשפט ישאיר אותו בכלא ויפסיק את ההתפרעויות שלו בקדום בכל יום שישי ובכל יהודה ושומרון".

יונתן פולק בבית המשפט
יונתן פולק בבית המשפט | צילום: עד כאן
הפגנות מחוץ לדיון של יונתן פולק
הפגנות מחוץ לדיון של יונתן פולק, היום | צילום: יונתן זינדל פלאש 90

מחוץ לאולם בית המשפט היה חיכוך ועימותים בין פעילי שמאל התומכים בפעילותו של פולק לבין פעילי ימין וארגונים המתנגדים לפעילותו. מפורום אימהות למען לוחמים, המלווה על ידי תנועת "אם תרצו" נמסר: "מי שתועד תוקף השכם וערב את חיילי צה"ל ומבזה את בית המשפט שוב ושוב חייב לקבל את העונש המרבי. יש להעביר מסר ברור ולפיו מי שתוקף את חיילי צה"ל מקומו הוא רק בין סורג ובריח. אנו נמשיך לעמוד על המשמר נגד כל מי שיבקש לפגוע בחיילי צה"ל באשר הם".

הפגנות מחוץ לדיון בעניין יונתן פולק
הפגנות מחוץ לדיון בעניין יונתן פולק | צילום: יונתן זינדל פלאש 90

פולק נדרש לבית המשפט לאחר שארגון "עד כאן" הגיש קובלנה פלילית נגדו בגין פעילותו והפגנותיו מדי יום שישי בקדום שבשומרון. לטענת הארגון פולק פוגע בחיילי צה"ל, בזמן שהוא נותר חופשי ואף עובד בעיתון "הארץ".