מחלוקת פנימית חריפה על המדיניות של ישראל במאבק בקורונה בישיבת הממשלה: שר הביטחון, נפתלי בנט, מתח במהלכה ביקורת חריפה על מיעוט הבדיקות - כך פורסם הערב (ראשון) במהדורה המרכזית. בנט דרש לשנות את המדיניות, שאותה כינה "שגיאה", ולהרחיב לאלתר את כמות הבדיקות. מנכ"ל משרד הבריאות התעמת איתו וסתר את דבריו.

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"התפיסה הנוכחית של בדיקות קורונה מדגמיות בלבד היא שגיאה נוראה", אמר בנט, "אנחנו עומדים על 600 בדיקות ביום, צריך להגדיר יעד של 10,000 עד 15,000 בדיקות ביום. המדינות ה'טובות' עושות בדיקות המוניות ושולחות נשאים לבידוד תוך השארת המשק בפעילות סדורה, אצלנו לצערי עושים הפוך: בדיקות מועטות ו'מועכים' את האוכלוסיה".  

עוד הוסיף בנט: "אני מבקש לשנות מדיניות מיד ולתת למערכת הביטחון את האחריות לביצוע. מערכת הבריאות מעולה, השר מעולה, המנכ"ל מעולה, אבל משרד הבריאות צריך להיות 'המוח' ומערכת הביטחון 'הגוף'". 

"מפספסים כאן את הדבר הכי חשוב"

משה בר סימן טוב, מנכ"ל משרד הבריאות שנכח בדיון, השיב לשר בנט: "לא צריך משטר צבאי בשביל בדיקות. כרגע אנחנו מסתדרים טוב, לא רואה צורך לשנות".  

לאחר הדברים הללו, פנה בנט לנתניהו ואמר: "ראש הממשלה, אתה תחליט. אני אומר לכם שמפספסים כאן את הדבר הכי חשוב". 

//img.mako.co.il/2020/03/15/bennett2.png

בנט למעשה טוען כי מערכת הבריאות לא פעלה בזמן כדי להשיג את הבדיקות ועכשיו "מצדיקה", לכאורה, את האיחור - מה שבפועל גורם למדיניות הזו של השבתת המשק.

אלא שבנט לא חיכה להחלטת ראש הממשלה - וכבר עכשיו מפעיל את מערכת הביטחון כדי להגדיל באופן משמעותי את מלאי הבדיקות. השר הניף למעשה דגל אדום ואמר שאסור לחכות - ובעמדה הזו תמך באופן מפתיע מי שנחשב יריבו הפוליטי הגדול, השר יואב גלנט, שטען אף הוא שמערכת הביטחון צריכה לקחת פיקוד. 

ממשרד הבריאות נמסר בתגובה: "מדיניות הבדיקות בארץ נקבעת על ידי טובי המומחים. היקף הבדיקות בישראל יהיה דומה לדרום קוריאה תוך מספר ימים. לצערנו, במהלך המשבר לא מעט גורמים מסחריים מנסים למכור למערכת הציבורית בדיקות לא נחוצות. חשוב לעבוד עם שיטה מתוקפת מדעית".