לבקשת משרדי החוץ והתחבורה, חברת אל על ארגנה טיסת חילוץ עבור כ-150 מטיילים ישראלים השוהים בקולומביה, שנכנסה להסגר בלילה שבין ראשון לשני בעקבות התפשטות הקורונה בשטחה. שר חוץ ישראל כ"ץ אמר בתגובה למהלך: "המשפחות המודאגות של המטיילים הישראלים בקולומביה יכולות לחייך. ישראל לא נוטשת את ילדיה"

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

טיסת החילוץ המיוחדת תצא מחר (רביעי) בשעה 22:00 שעון קולומיה – מהבירה בוגוטה לכיוון ישראל. מדובר באירוע תקדימי – הטיסה תהיה האשונה בהיסטוריה שחברת אל על מוציאה לקולומביה. מדובר בטיסה עם מורכבויות לוגיסטיות גדולות, שאף תצטרך לעצור לתדלוק בדרך חזרה.

נמשך שיתוף הפעולה בין חברת אל על לבין משרדי הממשלה, לטובת השבה ארצה של השוהים במדינות ששמיהן נסגרו. ברחבי קולומביה נמצאים נכון לשעה זו כ-150 ישראלים שלמעשה נקלעו להסגר כללי במדינה זרה ללא יכולת לשוב ארצה. לטובת המהלך רתמה הממשלה את חברת התעופה אל על שתוציא את טיסת החילוץ המיוחדת. לאחר הוצאת המהלך אל הפועל, שר החוץ ישראל כ"ץ מסר: "הערבות ההדדית נמשכת. המשפחות המודאגות של המטיילים הישראלים בקולומביה יכולות לחייך. ישראל לא נוטשת את ילדיה"

בקולומביה משבר הקורונה הביא להחלטה להסגר כללי, הכולל גם את סגירת שמי המדינה. ההסגר שם מלווה באכיפה משמעותית של כוחות שיטור וצבא הנמצאים ברחובות

ניתן להזמין כרטיסים לטיסה המיוחדת במוקד של אל-על, בקו הייעודי שמספרו: 03-9771123