נשים בצל האלימות - אישה אחת ביום: מיכל צוקרמן, שחקנית במקצועה, מספרת על הקשר עם בן זוגה שהחל באהבה גדולה, אך הלך והחמיר עד לכדי אלימות שהופנתה אליה מצד בן הזוג במשך השנים שחיו יחדיו: "אם אני לא הייתי עוזבת, לא הייתי יושבת פה היום - בטוח".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הם הכירו בלימודים, היא למדה משחק והוא למד צילום. היה ברור למיכל שעוד לא הרגישה אהבה כזו. היו לו קצת שגעונות - ככה היא חשבה אז. הם עברו לגור יחד והיחס שלו אליה הלך והחמיר. לאט לאט הוא ניסה לבודד אותה מהמשפחה ומהחברים וההתפרצויות הלכו והחריפו. 

שנה וחצי אחרי שהתחתנו, בן זוגה של מיכל התחיל להתנהג בצורה יותר שתלטנית ואובססיבית. היא מספרת: "יום אחד הלכנו בדיזינגוף והייתי עם חולצת בטן וג'ינס. כשהוא היה אומר לי איך להתלבש, לא הייתי מקשיבה לו, והייתי מתלבשת איך שאני רוצה. ובלי התרעה מוקדמת - הוא פשוט הרים את החולצה שלי ונשארתי עם חזייה". 

מיכל ממשיכה: "הוא אמר לי: את רוצה שכולם יראו לך, אז הנה! שכולם יראו לך. ואפילו, עדיין כשזה קרה, לא קיבלתי את זה כנורת אזהרה ואמרתי: אוקיי, צריך להיפרד."

אחרי שלוש שנים היא הבינה שהיא לא יכולה להמשיך לחיות איתו, אבל הוא שכנע אותה שימשיכו לגור יחד עד שיסתדר. צוקרמן מספרת שנפגשה עם קולגה במסגרת העבודה, למרות התנגדותו של בן זוגה. כשחזרה מהפגישה לביתה, חיכה לה שם בן הזוג זועם והחל להיאבק בה פיזית. במהלך הריב, בן הזוג של מיכל חנק אותה עד שהיא לא יכלה עוד להמשיך ולהילחם נגדו. ברגע שנגמר הריב - היא קמה וברחה מהבית אל תחנת המשטרה. 

בן הזוג שלה נעצר, אך לא הועמד לדין בטענה שסבל מאי שפיות זמנית. הוא המשיך להטריד אותה והוצא נגדו צו הרחקה. למיכל יש מסר לכל הנשים שסובלות מאלימות שמופנית נגדן: "כל אחד יכול לבוא ולשתף ולספר ולצאת משם".