תאונה חריגה של רכב צבאי ורכבת: רכב צבאי שנכנס היום (ראשון) לשטח המסילה הסמוכה לדימונה, בניגוד לתקנות, וניסה ככל הנראה לחצותה ללא הצלחה, נפגע מרכבת חולפת. הרכב, שנוסעיו נמלטו ממנו לפני ההתנגשות, היה ריק מבני אדם בזמן הפגיעה. נהג הקטר, כבן 30, נפצע קל עם חבלה ביד ופונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים סורוקה‎. אין נפגעים מבין נוסעי הרכב או הרכבת. לרכבת נגרם נזק קל והיא הושבתה עד לבדיקת טכנאי. בוחני התנועה של משטרת ישראל פתחו בחקירה. תיעוד

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

15 נוסעים, ביניהם נשים ותינוקות, פונו מהרכבת עם רכבי בטחון שחברו למיניבוס שהוזמן עבורם. ברכבת רואים בהתנגשות אירוע חמור מאוד. אם היה מדובר ברכב צבאי כבד יותר, הרכבת הייתה עלולה להתהפך באמצע הדרך - מה שהיה מביא לאירוע רב נפגעים.

התנגשות רכב צבאי ורכבת ליד דימונה
זירת ההתנגשות
תאונה בין רכב צבאי לרכבת ליד דימונה
הרכב הצבאי אחרי הפגיעה

‏מצה"ל נמסר כי במהלך אימון ניווט בדרום הארץ, עלה הרכב הצבאי ובו שלושה לוחמים על פסי רכבת. הלוחמים לא הצליחו להניע את הרכב ולהסיטו מפסי הרכבת ולכן פינו את הציוד שהיה על הרכב והתפנו ממנו באופן מיידי. הכוח דיווח למשטרת ישראל ולגורמי הביטחון על האירוע וזמן קצר לאחר מכן, רכבת שנעה על הפסים פגעה ברכב הריק. האימון הופסק והאירוע מתוחקר. 

בתיעוד שצולם שניות לאחר התאונה, נראים עובדי הרכבת רצים לבדוק מה קרה, כשאחד מהם נשמע אומר: "הבן אדם עזב את הרכב, יש בן אדם? איפה הוא?". אדם אחר משיב לו כי "אין אף אחד ברכב". בתגובה, אומר עובד הרכבת: "פחדנו שיש חייל בפנים".

בשיחה עם החדשות 12 הבהירו בדובר צה"ל כי מיד לאחר שהרכב נתקע על גבי המסילה, החיילים פינו אותו, ירדו ממנו ורוקנו את תכולתו. עוד ביקשו לציין שהתנגשות הרכבת ברכב התרחשה הרבה אחרי שנתקע על המסילה, ושלמיטב ידיעתם החיילים עדכנו את רכבת ישראל ברגע שהבינו שמדובר במצב חירום ושלא ניתן להזיז את הרכב מהמסילה.

ברכבת מזכירים לכלל משתמשי הדרך לשמור על משנה זהירות בקרבת מסילה ולחצות רק במקומות מוגדרים לחציה בטוחה. עוד מזכירים שמרחק הבלימה של רכבת הינו קילומטר, שתוואי המסילה הינו קשה ואסור למעבר גם לרכבי שטח, ושחצייה בלתי מבוקרת מסוכנת הן לנוסעי הרכב והן למשתמשי הרכבת.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "לפני זמן קצר נתקע רכב צבאי על גבי מסילת רכבת בדרום הארץ. חיילי צה"ל פינו באופן מידי את כלי הרכב ואת תכולתו. לא היו נפגעים, נגרם נזק לכלי הרכב. האירוע יתוחקר".