הסיפור העצוב שמאחורי ההתאבדות הכפולה של שתי בנות הדודות: יומיים עברו מאז נמצאו חני סוליש ושטרנה שרה קלפמן, בנות 19 ו-24, כשהן ללא רוח חיים, וכעת מתברר שאחת מהן חוותה בצעירותה פגיעה מינית מקרוב משפחה. קרוב המשפחה שביצע בה את עבירת המין, נעצר, הורשע במעשים, ונידון לעבודות שירות ולמאסר על תנאי. ההערכה - הרקע למעשה הטראגי של שתי הצעירות קשור להתחבטויות שליוו אותן בכל הקשור לתהליך ההתרחקות מהדת שעברו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הצעירה חוותה את הפגיעה המינית מקרוב משפחתה בעת שהייתה קטינה. היא טופלה בהמשך כשכבר הייתה בגירה אלא שבלחץ בני משפחתה, כך מתברר, היא ביקשה והפסיקה את הטיפול, זאת למרות שגורמי המקצוע שטיפלו בה סברו שהיא צריכה להמשיך בטיפול.

קרוב המשפחה שביצע בצעירה את עבירת המין נעצר ב-2010, נחקר, הועמד לדין, הורשע ונידון לעבודות שירות ולמאסר על תנאי. ההערכה היא שהרקע למעשה הטראגי של שתי הצעירות קשור למשבר נפשי שחוו סביב תהליך ההתרחקות מהדת.

סוליש וקלפמן נמצאו כשהן ללא רוח חיים, מתחת לבניין בשכונת גבעת שאול בירושלים. השתיים, שבאות ממשפחות המשתייכות לחסידות חב"ד, נהגו להיפגש בבית סבתן בשכונת רמות. לאחרונה נראה כי אחת מהן החלה להתרחק מהדת.

ביום שני בלילה הן נפגשו בבית סבתן ומשם הגיעו לבניין בגבעת שאול, עלו לגג ועל פי עדות של אזרח שהיה בסביבה, בסביבות שתיים לפנות בוקר הוא שמע צעקה של שתיהן - וההערכה היא שהן קפצו יחד אל מותן. סוליש בת ה-19 השאירה מכתב בבית סבתה, שבו כתבה כי היא לא מוצאת את עצמה ופוחדת לאכזב את הוריה.

אובדנות היא תופעה הניתנת למניעה. במקרה שאדם בסביבתכם נמצא במשבר ועלול להיות אובדני, אל תהססו - דברו איתו, עודדו אותו לפנות לעזרה מקצועית והדגישו את חשיבות פנייה זו.

נסו לסייע לו לפנות לאנשי מקצוע בקהילה או לגורמי תמיכה ארציים:
ער"ן - בטלפון
1201