אופיר אקוניס, שר העבודה והרווחה, הודיע הערב (שבת) על פתיחת שבעה מעונות יום לילדיהם של הצוותים הרפואיים. בעקבות התפשטות הנגיף וההחמרה הצפויה במספר החולים בישראל, החליט השר להקל על הצוותים והורה לפתוח את המעונות בבתי החולים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"עם ישראל חב חוב ענק לצוותים הרפואיים שעושים לילות כימים כדי להבטיח את שלומנו", אמר אקוניס במסגרת ההכרזה על הקמת המעונות. "הם מחרפים את נפשותיהם כדי לטפל באזרחי ישראל ואנחנו מחוייבים לסייע כדי להקל את עבודתם. המתווה שהשגנו הוא צעד ענק כדי להקל עליהם - וזאת תודתנו הקטנה, בשלב זה".

בית חולים עובדים
בית חולים עובדים | צילום: פלאש 90

מעונות היום מיועדים לתת מענה להורים לפעוטות מגיל לידה ועד גיל שלוש, העובדים בשעות רצופות מאז התפרצה מגפת הקורונה גם בישראל. המעונות יפעלו במספר בתי חולים ברחבי הארץ ביניהם הדסה עין כרם בירושלים, הלל יפה בחדרה, רמב״ם בחיפה, איכילוב בתל אביב, אסף הרופא בבאר יעקב, סורוקה בבאר שבע וביה״ח ברזילי באשקלון.

כל מעון יכלול בין שלוש לארבע קבוצות ילדים, כאשר עפ"י הנחיית משרד הבריאות הקבוצות במעון לא יעלו על 10 משתתפים, דהיינו שתי מטפלות לכל שמונה פעוטות ובהתאם להנחיות משרד הבריאות. הזכאות תינתן להורה יחידני או זוג הורים אשר מוגדרים כעובדים חיוניים בבתי חולים, להם ילדים בשכבת הגיל הספציפית למעונות היום.

המעונות יופעלו על ידי הצוותים המקצועיים שפועלים במעונות בשגרה, של שני ארגונים המפעילים מעונות יום, ויצ"ו ונעמ"ת ויוגדרו כמעונות בפיקוח המדינה. כך שלמעשה ההורים יהיו זכאים לתשלום מפוקח ויזכו לסבסוד עפ"י הוראות החוק.