פרסום ראשון: נציגי הקהילה הגאה ניסחו היום (שני) עתירה שיגישו בהמשך לבג"ץ בנושא חוק הפונדקאות המפלה. נציגי הקהילה, יואב ואיתי פנקס ארד ועמותת "אבות גאים" יבקשו מחר מבג"ץ להכריע בנושא ויטענו: "מדינת ישראל מייבשת את הקהילה הגאה כבר עשור. שבענו מהבטחות. הגיע הזמן לשים סוף לאפליה המתמשכת בכל הקשור לזוגות גאים ואבות יחידניים".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הסבלנות של המשפחות הגאות פקעה, וכפי שפורסם הערב במהדורה המרכזית הם יעתרו לבג"ץ וגם ימחו ברשת. "על בית המשפט לשמש כמגן זכויות האדם בישראל - לקבל החלטה - ולאפשר לנו להקים משפחה", יטענו בעתירה.

לפני שנה וחצי רבים מהקהילה הגאה יצאו לשביתה גדולה במחאה על חוק הפונדקאות שהפלה לרעה אבות גאים ויחידנים ומנע מהם להביא ילדים בעזרת פונדקאות. כבר אז הם שמעו הבטחות רבות מהפוליטיקאים, אפילו מראש הממשלה נתניהו, אבל בפועל כלום לא השתנה, והיום הם מציינים עשור לעתירה הראשונה שהוגשה בנושא הזה.

הפגישה של נציגי הקהילה הגאה עם רה"מ (ארכ (צילום: לשכת רה"מ, חדשות)
נתניהו נפגש עם נציגי הקהילה הגאה לפני בחירות 2019, מועד א' | צילום: לשכת רה"מ, חדשות

לאורך השנים התקיימו בבג"ץ דיונים רבים ושופטים הסכימו שיש בחוק אפליה בלתי מוצדקת ושהוא מפנה עורף לערך כבוד האדם, אך בית המשפט העליון "גלגל את הכדור" בחזרה לכנסת לצורך תיקוני חקיקה.  בכנסת כידוע שום דבר לא זז, וסבלנותם של האבות הגאים פשוט פקעה.

לכן מחר, צפויה עמותת "אבות גאים" לדרוש מפורשות מבג"ץ להתערב, להכריע ולתת אחת ולתמיד פסק דין מידי. במקביל, הם יודעים שהתמיכה הציבורית במאבק שלהם היא רחבה, ולכן הכינו קמפיין ברשתות החברתיות תחת הכותרת: "מתייבשים כבר 10 שנים".

מחאת הלהט"ב בתל אביב, השבוע (צילום: Tomer Neuberg/Flash90, חדשות)
מחאות הקהילה הגאה בתל אביב | צילום: Tomer Neuberg/Flash90, חדשות

במכתב שהגיע לידי חדשות 12 נטען כי "העותרים מזכירים שראש הממשלה בנימין נתניהו הביע ביולי 2018 תמיכה פומבית במהלך, אך תוך זמן קצר, התברר כי אינו מוכן להצביע על פי מצפונו, ובהמשך, הסביר במליאת הכנסת כי פעל לפי שיקולים קואליציוניים שכן בהרכב ממשלתו אין רוב לתיקון. מפח הנפש מאי תיקון החוק חרף ההבטחות הרבות, היה גורם מרכזי למחאת הלהט"ב הגדולה – השביתה וסדרת ההפגנות, ובשיאן העצרת בכיכר רבין, שנערכו ב- 22 ביולי 2018 ברחבי הארץ".

יו"ר עמותת אבות גאים, עוז פרבין צוטט בסוף הפנייה: "מדינת ישראל מייבשת את הקהילה הגאה כבר עשור, ונדמה שמצבנו אף הולך ומחריף כאשר לא עובר יום בלי אמירות הומופוביות וקיצוניות כלפי הקהילה הגאה. קיים פער עצום בין התמיכה הציבורית וההבטחות שנותנים לנו פוליטיקאים חדשות לבקרים, לבין המציאות שבה בפועל לא קורה עמן כלום. ברחוב אנחנו מקבלים תמיכה עצומה כי אנשים מבינים ששבענו מהבטחות ואנו נאבקים על זכויות בסיסיות המגיעות לכל אדם. לא בכדי, ראינו בשורה של סקרים כי אפילו בקרב מצביעי חלק מהמפלגות הדתיות, יש רוב התומך בתיקון חוק הפונדקאות. הגיע הזמן להפסיק את האפליה המתמשכת בכל הקשור לאבות גאים ויחידניים, והקהילה הגאה בכלל. על בית המשפט לשמש כמגן זכויות האדם בישראל - לקבל החלטה - ולאפשר לנו להקים משפחה".