המורה שקרא שלא להתגייס לצבא הגנה לישראל ופוטר על רקע דבריו, הודה היום (שישי) לתלמידים וההורים שתמכו בו בפוסט שכתב בחשבון הפייסבוק שלו: "אזכור אתכם עד יומי האחרון". עוד הוסיף ברוכין: "אתם השראה ותקווה שיום אחד תקום כאן חברה בה יחיו יחד יהודים וערבים". 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

המורה, מאיר ברוכין מתיכון מקיף ט' בראשון לציון, עורר סערה בשל דעותיו הפוליטיות. הוא קרא באחד מהפוסטים שכתב בפייסבוק שלא להתגייס לצבא: "כל חייל, כל מלש"ב, אתם לא חייבים לעשות את זה. אתם יכולים לבחור בצד הנכון של ההיסטוריה. אתם יכולים לסרב. פשוט סרבו". 

בפוסט אחר שכתב ברוכין, הוא הביע זעם על טייסי צה"ל: "הטייסים שירו את הטילים בחרו להיות רוצחי ילדים, הם ידעו היטב מה תהיינה התוצאות. ועדיין הם בחרו לציית".

אחת מתלמידותיו, היא שחשפה את דבר הפיטורים בפוסט שפרסמה בפייסבוק ביום רביעי האחרון: "אתמול בערב קיבלנו הודעה ממחנכת הכיתה שלנו, הודעה שהתבקשה להעביר מהמורה שלי לאזרחות - מאיר ברוכין בו ביקש מכולנו להגיע לשיעור. אכן הגענו לשיעור בנוכחות כמעט מלאה."

"מאיר הודיע לנו כי זה השיעור האחרון שלנו איתו. מאיר המורה שלי לאזרחות, שכמעט בכלום אני לא מסכימה איתו - הוא מבני האדם המיוחדים והמשובחים שיצא לי להכיר, ומורה משכמו ומעלה. בשיעורים שלו דאג לעשות ולהעביר את הדברים שלא היינו שומעים אם לא הוא היה זה שמשמיע אותם. הוא עשה משהו שלא כל מורה יעז לעשות וזה להעמיד את התלמידים, מול מידע שלא תמיד נוח לשמוע. דבק בערכים שלו, ולימד אותנו כמה חשוב לעמוד מאחוריי הערכים שלך ושהם אלו שיובילו אותך בחיים."

עוד הוסיפה תלמידתו של ברוכין: "הוא פתח בפנינו עולם שלם של דעות ומחלוקות - שמדינת ישראל, הממשלה, התקשורת ומערכת החינוך, מנסות להצניע בלשון המעטה. ואת האדם הזה החליטו לתלוש מתפקידו". בתגובה לפוסט שפרסמה, הגיבו תלמידים רבים דברי תמיכה במורה שפוטר". 

מעיריית ראשון לציון נמסר בתגובה: "לאחר תלונות רבות מצד תלמידים, הורים, מורים ומהנהלת בית הספר, הגענו להסכמה משותפת עם המורה על סיום העסקתו ללא פיטורין בשיתוף עם ארגון המורים".

מפורום חינוך לזכויות אדם, מיסודה של האגודה לזכויות האזרח, נמסר בתגובה: "אנו חוששים שמקרים מסוג זה יובילו למצב שבו מורים יפחדו לעסוק בכיתה בנושאים המצויים בלב הדיון הציבורי ובסוגיות שנויות במחלוקת ולנווט את תלמידיהם לשיח ביקורתי במסגרת לימוד סוגיות ערכיות ודילמות אזרחיות. הידיעה שאלה עלולים להוביל לא רק להתנגדות של הורים כי אם גם להתנכלות של המערכת ואף לסיום העסקתם מובילה לצנזורה עצמית בכתה ובחיים הפרטיים, שעומדת בניגוד גמור לשליחותם של אנשי החינוך. אנו קוראים למשרד ולמערכת החינוך בכללותה לעודד את אנשי ההוראה, ובוודאי את המורים לאזרחות, לקיים עם תלמידיהם דיונים מורכבים בנושאים פוליטיים ואקטואלים, ולאפשר הצגה של מגוון רחב של דעות, גם כאלה החורגות מן הקונצנזוס, במסגרת שיח ראוי ומפרה. זה תפקידה האמיתי של מערכת חינוך במדינה דמוקרטית".