אין כניסה לנוסעים זרים מיפן ומדרום קוריאה: עקב החשש מהתפשטות נרחבת של נגיף הקורונה בישראל, שר הפנים אריה דרעי צפוי לחתום היום (ראשון) על צו שינעל את שערי הכניסה לישראל בפני נוסעים זרים המגיעים מיפן ומדרום קוריאה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אמש, לאחר שהתברר כי קבוצת תיירים קוריאנים שביקרה בארץ נדבקה בנגיף, הזהיר מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, כי "הפוטנציאל שמישהו בישראל נדבק במחלה - גבוה", והודיע על עדכון ההנחיות לחולים ולאלו הנחשדים כחולים.

חשש להתפשטות נגיף הקורונה בישראל
אמצעי זהירות מחמירים במיוחד בישראל מחשש להתפשטות נרחבת | צילום: אבשלום שושני, פלאש 90

לפי הנחיות משרד הבריאות המעודכנות, על כל אדם ששהה בסין, הונג קונג, סינגפור, מקאו, קוריאה הדרומית או יפן במהלך 14 הימים האחרונים, אפילו לשהות קצרה, להיכנס לבידוד בית עד להשלמת 14 יום ממועד החזרה. אין לצאת למרחב הציבורי ואסור לשהות במקומות ציבוריים - בכלל זה מוסדות חינוך, מקומות עבודה, תחבורה ציבורית, מקומות בילוי וקניות, בתי חולים ומרפאות - לתקופה של 14 ימים ממועד השהייה האחרונה באחד מהיעדים המוזכרים.

תוקף ההחלטה על בידוד בית לחוזרים מתאילנד, הונג קונג, סינגפור ומקאו הוא לנוחתים בישראל החל מיום 16.2.2020 בשעה 12:00 ואילך, אך הבידוד לא חל על מי שהיה במקומות אלה במסגרת טיסת המשך (קונקשן). 

במקרה של הופעת אחד מתסמיני המחלה, יש לפנות לרופא המטפל בקופת החולים או בחדר המיון, וליידע מראש טלפונית את המרפאה או חדר המיון על הגעת החולה. גם במקרה של הגעה לחדר מיון או מרפאה מסיבות אחרות, יש ליידע מראש טלפונית את הגורם המטפל על הגעת מטופל ששהה ביעדי הסיכון. בכל מקרה, יש לכסות את הפה והאף במסיכה כירורגית או בבד אחר ולהימנע מנסיעה בתחבורה ציבורית.

היעדרות מעבודה בתקופת הדגירה תיחשב כהיעדרות בשל מחלה כפי שהוסדר בצו של משרד הבריאות, בכפוף להצגת אישור על מועד עזיבת סין, תאילנד, הונג קונג, סינגפור, מקאו, קוריאה הדרומית ויפן. אין לפנות לרופאי המשפחה לקבלת אישור מחלה בגין ההיעדרות. ביום ה-15 לאחר מועד השהייה האחרונה באחד מיעדי הסיכון וככל שלא התפתחו תסמינים, ניתן לחזור לעבודה ולפעילות רגילה.

על כל אדם הנכנס לבידוד ביתי לדווח על כך למשרד הבריאות, באמצעות טופס דיווח עצמי על בידוד בית או באמצעות מוקד קול-הבריאות בטלפון 5400*.