החשש מהווירוס הסיני: אחרי שאישה ישראלית שחזרה לפני מספר ימים מסין אושפזה אתמול (ראשון) בבידוד באיכילוב עם חום וסימנים למחלה נשימתית ופועל סיני פונה לבית החולים ברזילי בחשד שנדבק בנגיף, במשרד הבריאות שבים ומזהירים: עדיף להימנע מנסיעות לסין בזמן הקרוב. תוצאות הבדיקות של השניים צפויות להתקבל בימים הקרובים, אז יתברר האם מדובר בנגיף הקורונה הקטלני. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במקביל, סין העלתה את רמת הדאגה בעולם אחרי שהודיעה כי הנגיף מדבק עוד לפני שתסמיני המחלה מופיעים. לאור המצב, התחבורה הציבורית בעיר ווהאן הסינית הושבתה, עשרות מיליוני בני אדם נמצאים בעוצר וקיים מחסור חמור במזון, ציוד ותרופות.

"מפחיד מאוד, אין יום יום, הכול שותק", סיפר עפר דקל שנצור בביתו בעיר הוואן שבסין. "אנשים מפחדים למות, הם לא יוצאים החוצה אבל הם מרגישים טוב ובטוחים שזה יעבור".

לפי הנתונים האחרונים, וירוס הקורונה אותר עד כה ב-13 מדינות שונות והוא ממשיך להתפשט בין היבשות. אחרי שגבה את חייהם של 56 בני אדם בסין, זאת נוסף ל-1,975 שנדבקו, הנגיף הגיע גם להונג קונג שם הוכרז מצב חירום ודווח על 6 נדבקים. במקאו ובתאילנד 5 בני אדם אובחנו, ביפן, טיוואן, מלזיה וסינגפור נדבקו 4. 

הנגיף המסתורי הגיע גם לדרום קוריאה, וויטנאם ונפאל, ומשם לארה"ב - עם 3 נדבקים, וקנדה עם נדבק אחד עד כה. באירופה הוירוס אותר בינתיים רק בצרפת, שם דיווחו על 3 נדבקים. באוסטרליה נדבקו בווירוס 4 בני אדם וגם בחוף השנהב אדם אחד נדבק. בסך הכול מספר הנדבקים ברחבי העולם עומד כעת על 2,025 ועל פי ההערכות המספר הזה עוד צפוי לגדול.