קייס אבו רמילה בן השמונה מבית חנינא שנעדר מאתמול - אותר הבוקר (שבת) לאחר קצת יותר מיום של חיפושים. הוא נמצא בתוך מאגר מים במצב קריטי ולאחר מאמצי החייאה רבים - נקבע מותו. ההערכת המשטרה שנבדקת כעת היא שהוא החליק לתוך המאגר ונחבל, כתוצאה מכך הוא נשאר שם כל הלילה ללא יכולת לצאת. מרגע שאבדו עקבותיו של הילד, מאות מתושבי השכונה התנדבו לעזור בחיפושים, שבמהלכם פרצו עימותים בין השוטרים לתושבי בית חנינא. התושבים יידו אבנים לעבר כוחות המשטרה: 12 נפצעו ו-3 נעצרו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מאז הדיווח של הוריו, ארבעה צוותי חילוץ והצלה פעלו במשך הלילה בתוך מאגר מי הגשמים של שכונת בית חנינא. לוחמי האש סרקו את מאגר המים וביצעו שאיבה של המים מתוכו. בתום השאיבה, הבוקר סמוך לשעה 07:40 אותר הילד בקרקעית הבור כשהוא ללא הכרה.

כוחות ההצלה מוציאים את גופת הילד מבור המים
הבור בו אותר הילד בן השמונה

סגן טפסר אלי אדרי מפקד תחנת האומה ומפקד פעולות החילוץ בשטח: "סמוך לשעה 22:00 קיבלנו הודעה מהמשטרה על ילד שנעדר באזור בית חנינא, לאחר הצלבות נתונים הדיווח היה שכנראה מיקומו בבור ניקוז של מי גשמים. התחלנו בפעולות סריקה של הגדה ובתוך המאגר על ידי מחלצי יל"מ ובמקביל הפעלנו משאבות ייעודיות על מנת לשאוב את המאגר. החילוץ התבצע תחת תנאים קשים של קור, בוץ ומים עכורים ונמשך מספר שעות. הבוקר סמוך לשעה 7:40 לוחמי האש המחלצים איתרו את הילד בתחתית הקרקעית שלצערנו הוא ללא רוח חיים".

אמש פרסמה משטרת ישראל הודעה בה ביקשה את סיוע הציבור בחיפושים אחר אבו רמילה, שנראה לאחרונה אתמול בשעות אחר הצהריים בשכונה במזרח ירושלים, והוסיפה כי כל היודע דבר על מקום הימצאו מתבקש לדווח למוקד 100 של המשטרה.

העימותים בין התושבים לכוחות המשטרה פרצו בעקבות סרטון שהופץ ברשתות, ובו נראה כביכול נהג מכניס ילד לתוך מכוניתו. אולם מהר מאוד התברר לכוחות המשטרה שלא מדובר בילד הנעדר, ולמרות זאת מאות מתושבי האזור שהגיעו לסייע בחיפושים טענו שהילד נחטף בדומה למקרה של הנער מוחמד אבו חדיר שנחטף משכונת שועפט הסמוכה ונרצח בידי שלושה ישראלים ב-2014.

אמו המודאגת של קייס אבו רמילה שנמצא ללא רוח חיים ב
האם של הילד בן השמונה מבית חנינא

כוחות רבים הוקפצו לאזור, בפיקודו של ניצב דורון ידיד מפקד מחוז ירושלים. הכוחות סרקו את אזור בית חנינא לאורך הלילה, ולאחר הערכת מצב של המשטרה עם התושבים הגיעו למסקנה כי התמונות והסרטונים שהופצו בהקשרו אינם קשורים לאירוע או לאבו רמילה. לאור דבריה של המשפחה, נשלל כל קשר בין הילד לתמונות ולסרטונים. 

כוחות המשטרה ביצעו סריקות אחר הילד באזור הכפר, במהלכן פרצו עימותים כאשר תושבי בית חנינא יידו אבנים לעבר השוטרים בצומת נווה יעקב - בית חנינא. כתוצאה מהעימותים, 12 בני אדם נפצעו באורח קל ו-3 חשודים נעצרו. במסגרת החיפושים בוצע גם ריקון מאגר ממי גשמים, בעקבות חשד להימצאותו של הנעדר במקום.

משפחת אבו רמילה שבנם בן השמונה אותר מת
המשפחה המודאגת במהלך החיפושים בלילה
מאגר המים בו ניסו לאתר את הנעדר (צילום: דוברות המשטרה)
מאגר המים בו ניסו לאתר את הנעדר | צילום: דוברות המשטרה

קייס אבו רמילה הוגדר כנעדר כשאתמול קיבלה המשטרה דיווח על קטין כבן 8, שנעדר כמה שעות. מבירור ראשוני עלה כי הוא נראה לאחרונה סמוך לביתו שבמזרח העיר בסביבות השעה ארבע אחר הצהריים. משלא חזר הביתה, משפחתו הגישה במשטרה את הדיווח כי הוא נעדר ומאז מתקיימים חיפושים אחריו. נכון לשלב זה לא ידוע לאן הוא הלך וכוחות משטרה גדולים עורכים סריקות נרחבות לאיתורו.