הישיבה המתוחה שכינס ראש הממשלה נתניהו אתמול (שני), שבה דנו בהטלת מגבלות נוספות על הציבור בניסיון להיאבק בהמשך התפשטות הקורונה, הייתה טעונה מאוד וכללה עימות נוקב בין מנכ"לי משרדי הבריאות והאוצר. חילופי הדברים הגיעו לידי צעקות, כשבין היתר הזהיר מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב: "אם לא נשתלט על המצב לא יהיה דיון כלכלי, נקרוס" ומנגד הטיח בו מנכ"ל האוצר: "אתה לא מבין את ההשפעה על המשק, יש פתרונות חוץ מסגר"

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בר סימן טוב אמר בדיון כי "אין לנו מרווח טעות, אנחנו רוצים להגיע למצב שאחרי פסח יהיה לנו כזה". באב"ד השיב לו: "זה לא נכון, זה לא נכון. אתה לא מבין את השפעת היומיים האחרונים עלה המשק. יש עוד פתרונות חוץ מסגר".

בר סימן טוב הזהיר: "אני לא מבין איך בכלל מתערב פה בדיון שיקול כלכלי. יש כאן מצב שאם לא נשתלט עליו, בכלל לא יהיה דיון כלכלי. אנחנו נקרוס".

באב"ד מצידו טען כי הטלת מגבלות נוספות לפני שנבדקו השלכות הצעדים הקודמים מסוכנת: "עוד לא מיצינו את הצעדים הקודמים, וכבר מתחילים עוד. אנחנו לפני פגיעה הרסנית במשק. לעצור את מקומות העבודה תהיה טעות קשה".

מנכ"ל משרד האוצר המשיך וטען כי יש אנשי רפואה שמציגים גישה שונה. "אתה מדבר פה על סך אפידמיולוגים מצד אחד, יש אפידמיולוגים שחושבים אחרת".

בשלב זה התערב השר לביטחון הפנים ארדן שאמר: "שי, שי תהיה רגוע בבקשה", וגם ראש הממשלה שאמר לבאב"ד: "שי, אם אתה מכיר כאלה תביא אותם לכאן".

מנכ"ל משרד האוצר, שי באב"ד בתגובה לפרסום: "משרד האוצר עובד בשיתוף פעולה מלא עם משרד הבריאות. כל ניסיון לייצר קרע ביני לבין מנכ"ל משרד הבריאות אינו עולה בקנה אחד עם המציאות ואינו מתקבל על הדעת בתקופת משבר זו. משרדי האוצר והבריאות עובדים יחד לילות כימים מתוך דאגה לבריאות הציבור וכלכלת הציבור, וכך גם נמשיך".