לילך שם טוב, שילדיה נרצחו על ידי הגרוש שלה לפני כעשור, התראיינה אמש (ראשון) למהדורה הראשונה בעקבות הרצח שאירע בהוד השרון ביום שישי האחרון. ברק בן עמי רצח את בתו בת ה-10 חודשים ופצע קשות את אשתו ובתו בת ה-3. שם טוב סיפרה על הרגע הנורא שבו התבשרה על הרצח, שהחזיר אותה 10 שנים לאחור - ועל המסר שהיא רוצה להעביר למי שאומר שמדובר במשפחה נורמטיבית.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

שם טוב סיפרה כי האירוע בהוד השרון נודע לה לאחר שניר אלימלך, אחיה של ענת אלימלך ז"ל, שלח לה הודעה. "זה היה 2 דקות לפני שהתחלתי טיפול ברפלקסולוגיה והחלטתי שאני ממשיכה את הבוקר שלי, כי לא היו לי את כל הפרטים. בשלב מסוים השכנה שלי באה לראות מה קורה איתי והבנתי שקורה משהו נורא", אמרה.

ברגע שהבינה את חומרת המקרה, היא מספרת, חזרה 10 שנים לאחור: "זה היה בוקר מאוד קשה, ביטלתי את כל התוכניות שהיו לי ולקח לי זמן להתאושש". היא מוסיפה כי היא מסרבת לקבל את ההגדרה "משפחה נורמטיבית" ואומרת שתמיד יש סימנים מקדימים ונורות אזהרה, גם אם קשה להבחין בהם.

"אני מעל ל-5 שנים עוברת ממקום למקום בארץ ומרצה על כל מה שקשור לאלימות סמויה. תמיד יש טריגר ואורות אדומים לזיהוי מצבים מסוכנים. הרבה פעמים אנחנו לא יודעים לזהות את זה, כמו שאני לא ידעתי לזהות את זה", אמרה והוסיפה: "אי אפשר לנרמל מצבים מהסוג הזה ולהגיד שזאת הייתה משפחה נורמטיבית – זה לא מקובל עליי".

מאז המקרה, לאחר ניסיונות רבים להורות, היא הפכה אמא לשי-לי בת ה-3. "לפני שבעצם הצלחתי להרות אני נשבעתי לעצמי שאני מגדלת ילד או ילדה בצורה המקסימלית, עם כל מהמשאבים שיש בתוכי. יש לי ימים קשים אבל למדתי לעשות את הסוויצ'ים וגם אם אני לרגע עצובה כשהיא נוכחת פיזית אני עושה סוויץ' ואני כל כולי איתה", סיפרה.

לאישה שבעלה רצח את ביתם הקטנה היא מאחלת החלמה מהירה, ובנוסף מבקשת ממנה – לא לתת לבעלה לנצח: "לא להישאב לתוך כאוס שהיא לא תצא ממנו, פשוט לגדל את הבת שלה בצורה הכי טובה שהיא יכולה".