נורת הבלם נדלקה, בחברת סופרבוס החליטו להמשיך להסיע עשרות נוסעים: סיני, נהג של חברת "סופרבוס" בטבריה התקשר בחשש לסדרן - והודיע לו כי נדלקה נורת אזהרה שמעידה על תקלה בבלמים. הסדרן הורה לו להמשיך בנסיעה: הנהג, שחשש לשלומו ולנוסעים, הודיע כי לא יבצע את הנסיעה והוחלף ולטענתו, הוא לא יקבל תשלום. הקלטת השיחה בין השניים הגיעה לידי החדשות 12 - ומתפרסמת הבוקר (שני). 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"מנורת הברקסים דולקת, אני חוזר בחזרה – היא נדלקה עכשיו", אמר הנהג בהקלטה. הסדרן השיב לו: "בסדר, זה לא שבאותו רגע שנדלקת נורה ישר עוצרים את האוטובוס". הסדרן ביקש ממנו לבצע את הנסיעה של קו 1 הפנימי בעיר: "תפעיל את הקו, תרד את הקו ואני אטפל בך. זה לא קריטי מהרגע להרגע, הכול בסדר".

עוד טען הסדרן: "זה נותן התראה 30% לפני שהברקסים נגמרים. תרד את קו 1 ואני אדאג להחליף לך את האוטו". הנהג השיב לו: "אני לא רוצה לנהוג על האוטו הזה. מנורת הברקסים דולקת - אני לא נוהג באוטו". הסדרן החליט כי נהג אחר יבצע את הנסיעה באותו אוטובוס: "תביא את האוטו, אני אדאג לקו".

האירוע התרחש ביום חמישי האחרון: סיני הנהג תדלק, וביציאה מתחנת הדלק הבחין בנורה הדולקת. בשיחה עם חדשות 12 סיפר סיני כי נהג אחר המקורב להנהלה המשיך וביצע את הקו עם נורת האזהרה דלוקה - ובחברה אישרו כי הנסיעה בוצעה לאחר ש"נשללה כל בעיה בטיחותית".

"חששתי על עצמי וגם על הנוסעים"

בשיחה עם החדשות 12 סיפר סיני: "האירוע התרחש ביום חמישי בסביבות השעה 07:00 בבוקר – הייתי אמור לקבל את קו 1. לפני כן הלכתי לתדלק, כשאני בא לעלות אני רואה את הנורה דלוקה". על המסרים מהסדרן סיפר: 'הוא אמר לי "יש עוד זמן, תעשה את הקו'. אמרתי שאני לא נוסע על האוטו, שלא סתם המנורה דלוקה ולא מעניין אותי מה האוטו עשה – אני רוצה אישור של קצין בטיחות עם חותמת".

סירובו לבצע את הנסיעה הוביל לעימות עם המנהל: "הוא אמר לי לחכות ואז אמר לי 'תביא את האוטו, הכול בסדר'. הגעתי לתחנה המרכזית, המנהל יושב שם ואומר לי 'תוריד את הציוד ואת הכול ותלך הביתה'. אני יודע בוודעות שמישהו אחר נסע על האוטו, מישהו שהוא מקורב להנהלה".

נהגי אוטובוס מותקפים. המקרים מהתקופה האחרונה
צילום: חדשות

"אני חששתי קודם כל על עצמי, אבל הנוסעים גם חשובים – אני לא יודע כמה הברקסים טובים", הסביר. "זו מנורה שאי אפשר להתעלם ממנה. הפסדתי יום עבודה – אף אחד לא ישלם". עוד תקף: "הנהגים פה מפחדים לדבר, פשוט מפחדים – אומרים להם לנסוע גם עם נורה. אני יודע שכשהמנורה נדלקת אסור לי לנסוע".

סופרבוס: בדקנו ושללנו בעיה בטיחותית, דאגנו לנהג מחליף

ארגון נהגי האוטובוסים בישראל מבית ההסתדרות הלאומית, שמטפל במקרה, מסר בתגובה: "עצוב לראות איך סדרנים מוכנים לסכן עשרות נוסעים עד כדי פגיעה בנפש. מזג האוויר הסוער בימים אלה יחד עם בלאי בבלמים הוא פצצה מתקתקת על הכביש. נסיעה באוטובוסים מעין אלה היא סכנה בטיחותית מן המעלה הראשונה. ארגון נהגי האוטובוסים בישראל יחד עם ההסתדרות הלאומית המהווים ביתם של רוב נהגי האוטובוסים במדינה יעמדו לצידו של הנהג ככל הנדרש".

מחברת סופרבוס נמסר בתגובה: "במקרה המתואר פעלו עובדי סופרבוס האמונים על תחום הבטיחות בחברה ללא דופי, כדי לסיים במהירות נסיעה באוטובוס שאחת מנורת האזהרה בו נדלקה, כפי שניתן לשמוע בהקלטה.
לאחר בדיקה שהתבצעה על ידי שלושה אנשי מקצוע, ושלילת כל בעיה בטיחותית, התבקש הנהג לחזור לנסיעה ולנוסעים הממתינים לו, אך סירב. החברה דאגה באופן מיידי לנהג מחליף לטובת הנוסעים הממתינים.
חברת סופרבוס שמה מעל לכל את בטיחות נוסעיה ותמשיך להעניק שירות איכותי ברמה גבוהה ביותר".