לאחר שמוקדם יותר היום משרד הבריאות דיווח כי תשעה תיירים דרום קוריאנים שביקרו בימים האחרונים בישראל אובחנו כנשאי נגיף הקורונה, לידי N12 הגיע תיעוד ובו נראים התיירים מבקרים במערת המכפלה שבחברון. בתיעוד נראים התיירים מתפללים יחד עם המבקרים הישראלים במקום לריפוי הנגיף הקטלני ברחבי העולם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מנהלת מערת המכפלה הודיעה ש"משחזור המצלמות עולה כי הקבוצה נכנסה אל אזור התפילה היהודי סביב השעה 09:30, שהתה במקום במשך כרבע שעה, יצאה ונכנסה לביקור נוסף באזור התפילה המוסלמי. בסך הכול שהתה הקבוצה במתחם מערת המכפלה כ-45 דקות, מתוכן כ-15 דקות באזור התפילה היהודי".

עוד הודיעה המנהלת לציבור: "במידה וביקרתם בזמן הזה במערת המכפלה או במידה וחליתם לאחר ביקור כזה, יש לפעול על פי הנחיות משרד הבריאות. לעת עתה לא ידוע לנו על מבקרים ומתפללים שנדבקו בנגיף. נמשיך לפעול על פי הנחיות משרד הבריאות. מערת המכפלה פתוחה כרגיל, ניתן להגיע ללא כל חשש".

בתוך כך, במשרד הבריאות כינסו היום מסיבת עיתונאים מיוחדת במסגרתה הבהירו כי "הפוטנציאל שמישהו בישראל נדבק מהתיירים הדרום קוריאנים - גבוה". במשרד הבריאות הנחו את כל מי שהיה במגע עם קבוצת התיירים לשהות בבידוד ביתי של 14 - ולפנות למוקד החירום אם מתפתחים תסמינים של המחלה. 

נוסף על כך, משרד הבריאות הרחיב את ההנחיות והורה לכל הישראלים ששבים מקוריאה ומיפן להיכנס לבידוד בביתם למשך שבועיים. בתוך כך, הנוסעים הזרים שנחתו הערב בנתב"ג מדרום קוריאה לא הורשו להיכנס לישראל ו-12 האזרחים הישראלים שהיו על המטוס הועברו לבתיהם בתנאי בידוד.