כחלק ממאמצי מערכת הבריאות בישראל להתמודדות עם נגיף הקורונה, משרד הבריאות, קופות החולים ומד"א, ישלחו מדי יום לכלל האזרחים בארץ שאלון קצר על סימפטומים שהם חוו. השאלון הוא אנונימי ונועד לספק תמונת מצב של סימפטומים אופייניים שיכולים לרמוז על התפשטות הנגיף, ולסייע למערכת הבריאות בקבלת החלטות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במשרד הבריאות מקווים שהשאלון יעזור להם ליצור מפה אפידמיולוגית ברזולוציה גבוהה, הכוללת עדכונים בזמן אמת אשר תספק למערכת הבריאות תמונת מצב של סימפטומים אופייניים שיכולים לרמוז על מצב התפשטות התחלואה בישראל. לפי הודעה שפרסם המשרד, השאלון מהיר, קצר ונגיש, כך שניתן למלא אותו בקלות מדי יום.

כאמור, השאלון הוא אנונימי - המערכת אינה אוספת פרטים מזהים כגון, שם, מספר הטלפון או תעודת זהות, ואף גורם לא יוכל ליצור קשר בשום שלב עם המשיבים לשאלון. המשיבים יתבקשו להזין את שם היישוב והרחוב שבו הם גרים, ללא מספר בית, על מנת שניתן יהיה לייצר את המפה הגיאוגרפית של התסמינים.

בזכות המידע הגאוגרפי ניתן יהיה לבחון באלו אזורים ישנה עלייה או ירידה בתסמינים רלוונטיים לנגיף. הפצת השאלון תהיה הדרגתית בימים הקרובים באמצעות קופות החולים, בטרם השאלון יופץ לכלל האוכלוסייה בכל יום. המערכת של השאלון פותחה עבור משרד הבריאות על ידי הסטרטאפ הישראלי, דיאגנוסטיק רובוטיקס, מהסטרטאפים המובילים בישראל בתחום הבריאות הדיגיטלית, בשיתוף קופות החולים, מד״א, ומכון ויצמן. במשר הבריאות מדגישים כי מילוי השאלון אינו תחליף לפניה לטיפול רפואי.