בעקבות דבריו של השר רפי פרץ שעוררו סערה – אלפי תלמידים מבתי הספר התיכוניים התאספו הבוקר (רביעי) בכיכר רבין בתל אביב במחאה על דבריו. התלמידים מוחים תחת הכותרת "דורשים שינוי" וכנגד הדברים שאמר הרב רפי פרץ, לפיהם: ילדיו לא יהיו הומואים כי גדלו בצורה נורמלית ובריאה. אוטובוסים נוספים צפויים להגיע לכיכר רבין ולהביא תלמידים נוספים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אחרי ראשי העיריות, הגיע תורם של התלמידים שאירגנו את ההפגנה כנגד דבריו של שר החינוך. מי שמארגן את ההפגה הזו היא מועצות התלמידים והנוער ממספר תיכונים בתל אביב. כשמארגני המחאה נשאלו מדוע היה חשוב להם לקיים את ההפגנה הם השיבו: "לא ניתן עוד לשתוק מול ההתבטאויות של הפוליטיקאים".

הפגנת תלמידים מכל הארץ נגד דברי שר החינוך פרץ‎
מחאת התלמידים | צילום: חדשות 12

עוד הוסיפו הצעירים, שארגנו את ההפגה:  "לא נשתוק מול השיח האלים והקיצוני שמשתלט על כל דיון בארץ שבו בולטים שנאה ופלגנות כלפי האחר". הצעירים הללו אומרים: "אנחנו נהיה הבוגרים האחראים ואנחנו הדור שיכול להביא את השינוי". במהלך המחאה אמו של הזמר הראל סקעת ואמו של היוצר דורון מדלי יישאו דברים.

הפגנת התלמידים נגד רפי פרץ
נאום של תלמיד בהפגנה בתל אביב | צילום: החדשות 12

יהודה פריימן, יו"ר מועצת הנוער המחוזית, שנאם בהפגנה אמר: "אני עומד כאן היום כדי להיות פה לאלפי נערות ונערים, תלמידי התיכונים, המביעים צער וכאב עמוק מביטויים מפלגים מתייגים ומעליבים, ביטויים שמקומם לא במרחב המחייה המשותף של כולנו".

"בעולם המתקדם שבו אנו חיים במדינה המלאה בכל כך הרבה תרבויות שונות ובעיר הצבעונית ומגוונת בה אנו חיים, אנחנו חייבים לראות את האחר, להבחין בשונה, להכיר בזולת, לכבד את המנוגד, להוקיר את הדעה שממול", המשיך פריימן. "חכמינו לימדו אותנו 'כפי שפרצופיהם אינה שווים, כך דעותיהם אינן שוות'. עלינו להוקיע בכל פה ולגנות בכל לשון את כל האמירות המפלגות, הפוגעניות והמתייגות".

"עלינו לעמוד בגאווה לצד אחינו ואחיותינו ולחזק אותם אל מול כל אמירה פוגענית שתאמר מכל גורם שהוא", הוסיף. "אני קורא לכם אל תעמדו מהצד. אל תתנו לאמירות אלו כלפי כל סוגי האוכלוסייה השונים בארץ להיות חלק מהשיח שלנו. אל תהיו אדישים כשכבודו של האחר נרמס. כי רק כשנוכל לראות באחר את שותפינו לדרך, נוכל להקים חברה טובה יותר".

הפגנת תלמידים מכל הארץ נגד דברי שר החינוך פרץ‎
הפגנת תלמידים מכל הארץ נגד דברי שר החינוך פרץ‎ | צילום: חדשות 12

כזכור שר החינוך, הרב רפי פרץ התראיין בסוף השבוע ל"ידיעות אחרונות" וכשנשאל "כיצד היה מגיב אילו אחד מילדיו היה נולד עם נטייה מינית שונה?" הוא השיב: "ברוך השם הילדים שלי גדלו בצורה טבעית ובריאה", כשהוא מגדיר את המשפחתי הנורמטיבית לדבריו עם "עם איש ואישה".

ח"כ איציק שמולי (העבודה-גשר) פרסם בחשבון הטוויטר שלו תמונה עם בן זוגו ובנו, וכתב: "תביט, הרב רפי, ככה נראית משפחה 'טבעית ובריאה' בתוך מדינה בהפרעה שנתנה לך להיות שר החינוך שלה". ח"כ איתן גינזבורג (כחול לבן) צייץ גם הוא בחשבון הטוויטר וכתב כי "החולי הלא-טבעי הוא השנאה לנו ולמשפחות שלנו".

הפגנת תלמידים מכל הארץ נגד דברי שר החינוך פרץ‎
הפגנת תלמידים מכל הארץ נגד דברי שר החינוך פרץ‎ | צילום: חדשות 12

יושב ראש המחנה דמוקרטי, ניצן הורוביץ, סיפק התבטאות חריפה כנגד שר החינוך: "רפי פרץ איש שפל. כך בוחר שר החינוך של ישראל לגרד קולות מהימין הקיצוני. מי אתה שתגיד לי איך לחיות את החיים שלי? מאחל לכל אדם הורים שונים ממך".

גם אוהד חזקי, מנכ"ל האגודה למען הלהט"ב, תקף את דבריו של פרץ: "בכהונתו הקצרה, השר פרץ בחר להתמקד בהפצת דברי שטנה ואמירות חסרות אחריות המעידות על בורות עמוקה ומכשירות את הקרקע ללהט"בופוביה ולאלימות. אמירותיו יוצרות את הסביבה האלימה בה מתחנך נוער להט"בי, לו הוא אמור לדאוג".

הפגנת תלמידים מכל הארץ נגד דברי שר החינוך פרץ‎
הפגנת תלמידים מכל הארץ נגד דברי שר החינוך פרץ‎ | צילום: חדשות 12

"ארבע וחצי שנים בלבד אחרי רצח שירה בנקי ז"ל ועשור לרצח ניר כץ וליז טרובישי ז"ל, שר החינוך של מדינת ישראל ממשיך במסע ההסתה והשנאה נגד עשרות אלפי חברי וחברות הקהילה הגאה", המשיך. "אנחנו לא יודעים מי יהיה הפושע הבא שיפגע בחברי הקהילה הגאה אבל כולנו יודעים כעת מי שלח אותו".