בידוד מדיני: בזמן שהצוות המקצועי במשרד הבריאות סבור שיש להכניס חלק ממדינות ארה"ב לרשימת המדינות שהחוזרים מהן נדרשים לשהות בבידוד, גורם בכיר בצוות קבלת ההחלטות בעניין הקורונה אומר היום (ראשון) ל-N12: "ראש הממשלה לא רוצה להתעמת עם ממשל טראמפ – ומעריך שצעד כזה ירגיז את הנשיא".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הגורם אמר: "יש מדינות שחייבים להן – ויש מדינות שחייבים להן פחות. המדיניות שננקטת בישראל מצדיקה את זה שארצות הברית תקבל יחס זהה ליתר המדינות שכבר נמצאות ברשימה – אבל למרות זאת, ראש הממשלה לא רוצה להתעמת עם טראמפ. בלשכת ראש הממשלה הבהירו מוקדם יותר שיש להתחשב בקווי האספקה שיש לישראל מול ארצות הברית".

בלשכת ראש הממשלה הכחישו את הדיווח, וטענו כי ההחלטות מתקבלות על בסיס מקצועי בלבד.‎

לפחות 444 מקרים מאומתים של קורונה התגלו בארצות הברית עד היום, ו-19 בני אדם מתו כתוצאה מהנגיף. ההערכות הן שהמספרים עשויים להיות גבוהים בהרבה – בשל אופיה של מערכת הבריאות האמריקנית, שבמסגרתה מתבצעות פחות בדיקות ומתקיימת פחות בקרה על בריאות הציבור.

לאחר וועידת השדולה היהודית איפא"ק בשבוע שעבר בארה"ב, התגלו שלושה חולים לפחות ששהו בוועידה – אך עד כה לא יצאה הוראה לפיה על המשתתפים ששבו לישראל לשהות בבידוד. בנוסף, חולת קורונה אמריקנית טיילה בישראל ושבה לארצות הברית, שם התברר שהיא חולה בנגיף.