"מתמודדת עם הטראומות": חיה ולר ז"ל ששמה השבוע קץ לחייה בגיל 22 סיפרה לרפי רשף לפני כשלושה חודשים על הטלטלות שעברה – ועל ההתמודדות לאחר שניתנו לה תרופות פסיכיאטריות ללא כל מרשם, על ידי אדם שאינו רופא.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

חיה סיפרה לאמה על הרהורים שיש לה באשר לאמונתה הדתית, והעניינים התדרדרו והובילו לכך שחיה ברחה מהבית. כשהוחזרה היא נלקחה אל "עסקן" חרדי. "הוא נתן לי כדור הרגעה אנטי פסיכוטי, בזמן שאני חשבתי שאני מקבלת כדור שיעלה לי את מצב הרוח". סיפרה חיה.

"לא הבנתי מה קורה לי עם תופעות הלוואי", היא המשיכה. "לא הבנתי למה אני בדיכאון, בוכה כל הזמן, לא יכולה לזוז מהמיטה, ישנה כל הזמן. אפילו לא הבנתי שזה קשור לכדור. רק כשאמא שלי הבינה היא החזירה אותי לעסקן - והוא הודה שנתן לי את הכדור כדי שלא אברח שוב מהבית".

לבסוף היא עזבה את הבית, ורק כעבור כמעט שנתיים גם חזרה בשאלה. בדרך הספיקו גם לחתן אותה – "ודווקא זה מה שגרם לי לקבל את האומץ ולנתק קשר עם המשפחה ולעזוב את הדת סופית", היא אמרה.

"היום אני גרה בדירת שותפים", סיפרה חיה בריאיון שנערך פחות משלושה חודשים לפני מותה. "אני עוברת תהליכים רגשיים לא קלים. מתמודדת עם כל הטראומות שעברתי בילדותי. יש לי קשר עם המשפחה, אבל הוא בעיקר טכני. היחסים שלי איתם לא טובים, אבל אנחנו לא בנתק מוחלט".

השבוע שמה חיה ולר קץ לחייה בדירה בה התגוררה בשכונת תלפיות בירושלים. היא הובאה לקבורה מבלי שחבריה זכו ללוות אותה בדרכה האחרונה, לאחר שנאמר להם שההלוויה תתקיים ביום אחר.

בחודש דצמבר האחרון נעשה תחקיר ב"אולפן שישי", "בעזרת השם והכדור" שהציג שיטה בישיבות החרדיות במסגרתה מחלקים כדורים פסיכיאטריים לדיכוי היצר המיני. 

אובדנות היא תופעה הניתנת למניעה. במקרה שאדם בסביבתכם נמצא במשבר ועלול להיות אובדני, אל תהססו - דברו איתו, עודדו אותו לפנות לעזרה מקצועית והדגישו את חשיבות פנייה זו. נסו לסייע לו לפנות לאנשי מקצוע בקהילה או לגורמי תמיכה ארציים: ער"ן – בטלפון 1201.‎