התפשטות נגיף הקורונה הביאה למשבר בכלכלה, בין היתר בתחום השכרת הצימרים ודירות ה-Airbnb, שעד היום הסתמך גם על תיירים – שכרגע לא פוקדים את הארץ. דווקא עכשיו, ישראלים רבים שחוזרים מחו"ל ונאלצים להיות בבידוד מחפשים להעביר את התקופה בצימרים השונים, כדי להתארח בסביבה נעימה יותר או במקום רחוק מהמשפחה, כדי שלא תיפגע.

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בעקבות התופעה, בחלק מן היישובים מתנגדים לכך. ביישוב חד נס שברמת הגולן הציבו צוות שמירה שקיבל משימה - להכניס רק את מי שגר ביישוב. למרות שעשרות משפחות מהיישוב מתפרנסות מהשכרת צימרים וחדרי אירוח, ההחלטה התקבלה לאחר שבסוף השבוע האחרון התברר כי 4 אנשים שחזרו משוויץ ושכרו צימר במקום לימי הבידוד, אובחנו כחולי קורונה.

אוהד אבוטבול, יו"ר חד נס, סיפר כי המקרה העלה את מפלס הלחץ בקרב התושבים: "בזמנים כאלה המטרה העיקרית שלנו, מלבד זה שלא יהיו עוד הדבקות ביישוב, זה לנסות לשמור על קור רוח ולהרגיע. אנחנו מבקשים מאנשים שרוצים להעביר את הבידוד שלהם – תעשו את הבידוד בבית, תשמעו להנחיות משרד הבריאות ואל תבואו לחופשה בצימר".

מדובר בדילמה כלכלית של בעלי הצימרים והדירות, שההכנסתם נפגעה אנושות. במקביל, במסמך הנחיות שהפיץ אתמול אגף אבטחה ורישוי במשטרת ישראל, נכתב כי צימרים יישארו פתוחים ללא חדרי אוכל ומי שחזר מחו"ל ומחויב בבידוד יוכל לעשות זאת בצימר.

מרבית הדירות שהושכרו עד היום לטווח קצר התבססו על תיירים שהגיעו מחו"ל. עם התפשטות הנגיף ברחבי העולם, נראה שיידרשו עוד חודשים רבים עד שהתיירות תשתקם. בעקבות המצב נראה כי בתקופה הקרובה לא ישתלם להשכיר חדרים לטווח קצר – והדירות יחזרו לשוק לשכירות ארוכה יותר.