בר אלימלך הותקפה מינית על ידי המפקד שלה בזמן השירות הצבאי. מאז, היא סובלת מפוסט טראומה קשה שמונעת ממנה להמשיך בשגרת חייה ואף לא מאפשרת לה לצאת לעבוד. בעלה חן, שנאלץ לאחרונה להישאר איתה בבית, התראיין היום (חמישי) לתוכנית "חמש עם עמליה דואק", סיפר על הקשיים שאיתם הם נאלצים להתמודד מדי יום ופנה לציבור בבקשת סיוע כלכלי: "חד עם המצב הרפואי גם המצב הכלכלי שלנו החמיר, אנחנו בקושי עם אוכל בבית".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במהלך הריאיון סיפר חן שהוא שמע לראשונה על התקיפה של אישתו רק אחרי החתונה: "הייתי בעבודה והיא דיברה איתה בטלפון, נסערת ובוכה. העובדים שהיו איתה שם ניסו לדבר איתי, הם גם לא הבינו מה קרה לה, היא התחילה ממש להיכנס לחרדה וצעקות ובכי היסטרי. בסופו של דבר אמרתי לה שתיקח מונית ותיסע הביתה ואני אגיע, וכשהגעתי פשוט ראיתי שם בן אדם אחר. אני התחתנתי עם בחורה מאושרת, שמחה, בחורה שטוב לה בחיים וביום אחד זה פשוט התהפך - אתה מגיע הביתה מהעבודה ואתה רואה את אשתך שאתה לא מכיר אותה".

"כשמספרים לך משהו כזה, בעיקר מישהו שהוא קרוב אליך כל כך חלק מהחיים שלך, זהה ברמה כל כך חמורה שאי אפשר להתמודד עם זה", הסביר חן. "גם אלה שחווים את הפוסט טראומה וגם בני הזוג שלהם, אלה שבעצם מלווים אותם, הם גם חווים את זה ביום יום, הם צריכים להבין וללמוד מה זה להיות עם חולה שהוא פוסט טראומתי. זה אומר שעות הפוכות, לילות בלי שינה, וגם השינה עצמה זה בשעות הבוקר בחצי עין, חרדות קשות".

לדבריו, לאחרונה הוא ובר נקלעו גם לקשיים כלכליים קשים והם מתגוררים בביתה של אמו, שמוגדרת בעצמה כנפגעת תאונת עבודה ואף התקיימה לאחרונה מקצבה של הביטוח הלאומי בלבד. "אנחנו חיים אצל אימא שלי בבית, אישה שעד היום חיה מקצבת ביטוח לאומי בגלל תאונת עבודה, היום גם את זה הפסיקו לה. אנחנו בקושי עם אוכל בבית, לרמה כזאת הגענו. ניסינו לקבל עזרה דרך חברים, משפחה, ועכשיו אנחנו בבושת פנים פונים לציבור כי הגענו למצב שכבר אין לנו מה לעשות".

ניתן לתרום לבר ולחן באמצעות האתר: my.israelgives.org.