בהלת הקורונה הגיעה גם לעפולה: משפחת זמיר חזרה מטיול משפחתי בתאילנד, שם בילו כשבועיים וחצי, וכשביקשו לשים את הילדה בגן - נתקלו בסירוב מצד ההורים האחרים בשל חשש שנדבקה בנגיף הקורונה. גם במקום עבודתה של האם, ביקשו ממנה שלא להגיע עד לאחר שתשהה שבועיים בבידוד: "אני לא מאשרת עד אחרי השבועיים שאני אראה את האישור", אמרו לה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ההורים ניגשו לרופא וביקשו ממנו ימי מחלה עבור תקופת ההיעדרות הנדרשת מהם במקומות עבודתם. אך ברגע ששמע הרופא שמשפחת זמיר חזרה מתאילנד, סירב לתת להם את ימי המחלה בנימוק ש"משרד הבריאות לא קבע שעל החוזרים מתאילנד לשהות בהסגר או בידוד".

לא רק בעפולה יש פאניקה, עוד ועוד רשויות מוצאות עצמן מתמודדות עם הורים מבוהלים שמפחדים לשלוח את ילדיהם לגן. לאחרונה פרסמנו ב"תכנית חיסכון" על מקרה נוסף בראשון לציון בו ישראלי ממוצא סיני, בני דהן, ביקש להכניס את בנותיו לגן ונתקל בסירוב מצד ההורים. "אחרי שעתיים שהכנסתי את הבנות לגן, קיבלתי טלפונים מהגננת שיש בלגן, הורים באים ולוקחים את הילדים בהיסטריה", סיפר. 

לא מעט הורים מתלבטים אם לשלוח את ילדיהם לגן, ובינתיים הבהלה ממשיכה להתפשט. עם זאת צריך להדגיש – הנגיף עדיין לא הגיע לישראל.