נעמה יששכר בדרך לחופש: הצעירה הישראלית נעמה יששכר שוחררה הבוקר (חמישי) מהכלא ברוסיה, זמן קצר לפני ביקורו של נתניהו במדינה - וכ-7 שנים לפני תום עונשה. האם יפה הגיבה לדיווחים: "איזה כיף, שמחה גדולה - אולי אראה אותה עוד מעט". מטוסו של ראש הממשלה נתניהו נחת במוסקווה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

שירות בתי הסוהר ברוסיה אישר כי נעמה שוחררה "לפי הצו של נשיא רוסיה". מקור בכלא אמר: "היא כבר לא במתקן הכליאה, היא כבר בבירת רוסיה". בכלי תקשורת במדינה דווח כי נעמה הועברה כבר אתמול בערב למתקן קרוב יותר למוסקווה ויצאה ממנו הבוקר לכיוון השדה.

"עוד לא אמרו לי כלום, אני מחכה לשיחה. דופק לי הלב", הוסיפה האם יפה. "שמעתי שמועה ששחררו אותה כבר אתמול, ושמחתי שהיא לא ישנה בכלא".

יפה יששכר יצאה הבוקר לבית הכלא ברוסיה, לקראת שחרורה של בתה נעמה היום. "היה לילה לא קל", היא אמרה. "ישנתי שעה, יש פרפרים בבטן. לא ידעתי שזה יהיה ככה, שראש המשלה יבוא וייקח אותה". 

עוד אמרה יפה יששכר הבוקר: "אצטרך להגן עליה ולהקשיב לה. יכול להיות שהיא תחזור למוסקווה לביקור – אני לא אחזור לכאן בקרוב. היא יוצאת כאדם רגיל, אין לה גירוש וזה אומר שהיא תוכל לחזור לפה אם תרצה. אני אשמור עליה, מקווה שיהיה בסדר ותהיה לה נחיתה קלה".

יפה יששכר הוסיפה: "אמרתי לה אתמול שאני מחכה לפגוש אותה ולחבק אותה. הזהרתי אותה שהיא צריכה להתמודד עם עיתונאים ואמרתי לה שאני מקווה שיהיה לנו זמן לבד".

נשיא רוסיה חתם הערב על בקשת החנינה של נעמה יששכר: "על בסיס עקרונות האנושיות, החלטתי לחון את נעמה יששכר ילידת 1993 שהורשעה ב-11 באוקטובר 2019 בבית משפט בעיר חימקי שבמחוז מוסקבה. אני משחרר אותה מריצוי המשך עונשה. הצו ייכנס לתוקף ביום חתימתו". רה"מ נתניהו הגיב: "מודה לידידי הנשיא פוטין על מתן החנינה לנעמה יששכר". 

שחרור נעמה יששכר - זה מה שצפוי היום

הבוקר נחת מטוסו של ראש הממשלה נתניהו ברוסיה. בסביבות 11:00 שעון ישראל צפוי נתניהו להיפגש עם נשיא רוסיה פוטין, וההמראה חזרה לישראל מתוכננת לאזור השעה 13 שעוננו, כשבשלב הזה נעמה יששכר אמורה כבר להצטרף לפמליית ראש הממשלה ולשוב עמה לישראל.

אתמול אמר גורם ישראלי בכיר כי "השחרור נעשה כמחווה של הנשיא פוטין לנתניהו" - וטען כי לא מדובר בעסקה עם רוסיה. עוד הוסיף: "המחוות שישראל נקטה כלפי רוסיה נועדו להדק את הקשרים נוכח נושאים נוספים בין שתי המדינות".