אשתו של החולה בקורונה בשיחה עם N12: לאחר שהתברר שגבר שמתגורר ביישוב אירוס נדבק בנגיף לאחר ששב ממילאנו והועבר לאשפוז בתנאי בידוד, אשתו טוענת שמצבו טוב. 

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

""הוא מרגיש מצוין, ממש שפעת קלה", מסרה בשיחה עם N12 הערב (חמישי). לדבריה, "כל בני המשפחה שוהים בבידוד בבית" ומרגישים טוב. 

 ד"ר גליה ברקאי, הרופאה שמטפלת בחולה הקורונה הישראלי שנדבק לאחר ששב ממילאנו, סיפרה הערב על מצבו ועל אופן הטיפול בו. הערב הותר לפרסום כי החולה מתגורר ביישוב אירוס שבמועצה האזורית גן רווה. 

"הוא חזר ממילאנו, הגיע הביתה והרגיש לא טוב", סיפרה ד"ר ברקאי בריאיון ל"שש" עם רינה מצליח. "הוא פנה למוקד מד"א והם הגיעו אליו הביתה כדי לבצע את בדיקת הקורונה. אחרי שהיא יצאה חיובית, קיבלנו פנייה ממשרד הבריאות להעביר אותו אלינו למתחם המבודד". 

התכתבות בקבוצה של גן רווה
התכבות וואטסאפ בקבוצה של המועצה האזורית גן רווה

לדבריה, החולה לא שהה בשום בית חולים - אלא הועבר ישירות למתחם המבודד. "דאגנו שהוא לא יעבור בשום בית חולים והוא הגיע ישירות אלינו. הוא נכנס ישירות לחדר שלו ומטפלים בו באמצעים שבהם התכוננו לטפל בחולים –  אמצעים של רפואה מרחוק". 

"הוא קיבל מעט נוזלים ותרופות להורדת החום על ידי צוות ממוגן. כשראינו שמצבו יציב וטוב הוא הוכנס לחדרו ואנחנו מתקשרים מרחוק", הוסיפה. "הוא נראה בסדר, הוא מבין את המצב ומתקשר איתנו. הוא מנוטר רפואית באופן מלא, יש לנו ניטור מסוגים שונים שמאפשר לנו להעריך את מצבו מעת לעת". 

קורונה בנתב"ג (צילום: אבשלום שושני, AP)
החולה בקורונה שב לישראל ממילאנו | צילום: אבשלום שושני, AP

ומה בנוגע לאנשים שהיו עם החולה בטיסה או באו איתו במגע? "במשרד הבריאות אחראים לאתר את האנשים הללו. קשה להגיד מתי הוא התחיל לפתח את סימני המחלה וממתי הוא מדבק, הוא שהה בבית מאז שחזר לארץ ולא הסתובב הרבה בחוץ. המחלה הזו מאוד מדבקת, השאלה מתי הוא התחיל להיות חולה או מדבק". 

אשתו של האדם שנדבק בנגיף הקורונה סיפרה הערב בשיחה עם N12: "הוא מרגיש מצוין, ממש שפעת קלה. כל בני המשפחה בבידוד בבית". 

פרטי הטיסה בה שב החולה בקורונה לישראל: על הנוסעים בה להיכנס לבידוד 

לפי הוראות משרד הבריאות, מי ששהה עם אותו אדם על הטיסה צריך להיות בבידוד - ומי שלא מרגיש טוב צריך לפנות למוקד המשותף של מד"א ומשרד הבריאות. 

מוקדם יותר היום פורסמו לראשונה ב-N12 פרטי טיסת אל על ממילאנו, שבה טס הישראלי שנדבק בנגיף. מדובר בטיסה מספר LY382, שהמריאה בתאריך 23 בפברואר ונחתה בנתב"ג בשעה 16:24. בעקבות זיהוי החולה עדכן משרד הבריאות את ההנחיות, והורה לכל מי ששב מאיטליה בשבועיים האחרונים להיכנס לבידוד.

קורונה באיטליה (צילום: Claudio Furlan, AP)
איטליה - מוקד ההתפרצות המשמעותי ביותר של קורונה באירופה | צילום: Claudio Furlan, AP

במשרד הבריאות הודיעו כי החקירה האפידימיולוגית נמשכת ואותרו מרבית המגעים הפוטנציאלים. מעבר לטיסה המדוברת, החולה גם ביקר בחנות "הפיראט האדום" באור יהודה ביום שני בשעות 9:00-10:00. "על כן", נמסר, "כל מי שהיה על הטיסה הנ"ל וגם בחנות "הפיראט האדום" באור יהודה בשעה הספציפית שצויינה להכנס באופן מיידי לבידוד בית למשך 14 יום ולדווח על כך באתר משרד הבריאות".