"בעלת צרכים מיוחדים שכלואה בפרו מעל 200 ימים": עליזה מוסונגו, אמה של הודיה הכלואה בפרו כ-7 חודשים בחשד להברחת סמים למדינה, פנתה במכתב לשר החוץ ישראל כ"ץ בבקשה שיזרז את ההליכים לשחרורה של בתה מהמדינה. במכתב היא הדגישה את הדחיפות שבעניין, על רקע התפשטות נגיף הקורונה בפרו ובדרום אמריקה בכלל: "כל יום שעובר מקרב את נגיף הקורונה לבית הכלא שבו הודיה נמצאת". במקביל, הודיע הבוקר נשיא המדינה רובי ריבלין דרך חשבון הטוויטר שלו כי נתי חדד, שכלוא כבר חודשים ארוכים בתאילנד בגין תרופות שהחזיק על פי החשד שלא כחוק במרפאה שהקים, יועבר להמשך ריצוי עונשו בישראל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"צפיתי נרגשת בסוף השבוע האחרון במבצע החילוץ של כאלף הישראלים שמשרד החוץ החזיר ארצה בבהילות מפרו", כתבה עליזה. "צער על הודיה שלי, בעלת הצרכים המיוחדים, שכבר יותר מ-200 ימים עצורה בפרו על לא עוול בכפה".

"אני עוקבת אחרי החדשות במדינה. הקורונה מתפשטת שם במהירות. על פרו כולה הוטל סגר חמור – אין יוצא ואין בא. כבר ימים ארוכים שלא שמענו מהודיה ולא התעדכנו במצבה. גם מעורכי הדין שלה והרופאים שמטפלים בה נמנעת הכניסה ויש מחסור כבד בתרופות, מזון ובגדים נקיים". 

מוסונגו הוסיפה: "הידיעות על מקרי הקורונה בתוך בתי כלא ברחבי העולם מדירות שינה מעיניי, ואני מפחדת לחשוב על הרגע בו הנגיף ייכנס גם לסביבה שבה נמצאת הודיה והשילוב שלו עם התשתיות הרעועות בפרו והמערכת הרפואית שמוגבלת ביכולותיה". 

אמה של הודיה הפצירה במכתבה בשר החוץ: "הפעם אני פונה אליך בזעקה של אמא ששמעה בשבוע שעבר שבתה חולה, ומאז לא ישנה בלילות. פונה אל הלב שלך, אב מסור לשתי בנות, שאני יודעת שחונכו לערכים וראינו שהן רגישות. כל יום שעובר מקרב את נגיף הקורונה לבית הכלא שבו הודיה נמצאת. כל יום שעובר מסכן את בריאותה. כל יום שעובר הוא עוד יום שבו בתי הודיה רחוקה ממשפחה, מביתה, מהמדינה שלה. אני מתחננת בפניך – שלח בקשה דחופה לרשויות בפרו לזרז את החנינה והצל את בתי הקטנה מהסכנה הגדולה שנשקפת לה".