המשנה למנכ"ל משרד הבריאות פרופסור איתמר גרוטו מתח ביקורת חריפה על כך שבית החולים הדסה מבצע בדיקות קורונה עבור מפעלים שבהם עובדים צעירים ובריאים וללא קריטריון שמצדיק זאת, כך פורסם היום (חמישי) במהדורה המרכזית. גרוטו תקף את מנכ"ל בית החולים הדסה פרופסור זאב רוטשטיין על כך שהוא מאפשר בדיקות ל"אנשים לא רלוונטים" וטען שזה בא על חשבון חולים. הוא הוסיף: "אם להדסה יש קיבולת לעוד בדיקות אז תנו אותה לחולים לפי רמת סיכון ולא לפי גודל הכיס. לדעתי מדובר בפעילות הגובלת בבגידה במולדת". בית החולים הדסה בתגובה: "פרופסור גרוטו תוקף את הדסה ואת מנהלה בשל החלטות נכונות ומוצדקות".  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"במצב של משאב שנמצא בחסר, אז למה עושים בדיקות לאנשים לא רלוונטיים? הרי זה בא על חשבון חולים", אמר גרוטו. "אם להדסה יש קיבולת לעוד בדיקות אז תנו אותה לחולים לפי רמת סיכון ולא לפי גודל הכיס, לא ייתכן שעובדים בריאים יקבלו קדימות על פני קשישים וחולים".

הוא הוסיף: "לא ברור לי איך פרופסור זאב רוטשטיין, מנכ"ל הדסה, בכלל משיג את הבדיקות האלה. אנחנו מנהלים את כל הרכש באופן מרכזי, ורוטשטיין נלחם נגד המדינה על אותם משאבים. לדעתי מדובר בפעילות הגובלת בבגידה במולדת, אין לי דרך אחרת לתאר את זה".

המקרה הזה מגיע לאחר שלפני ארבעה ימים מנכ"ל בית החולים הדסה ופרופסור גרוטו התעמתו בוועדת הקורונה. מנכ"ל הדסה אמר: "אומר משרד הבריאות שאין מה לבדוק את הצוות הרפואי והוא טועה טעות חמורה. את האיש החולה צריך לבודד ולמנוע ממנו להדביק אחרים. לגבי בתי האבות ההמלצה שלי הייתה לבדוק את כל הצוות הסיעודי והרפואי. לגבי הטענה שבדיקת ה-PCR לא יעילה, מכיוון שאם היום הוא נמצא ללא מחלה - מחר הוא יחלה, זו גם כן הטעייה".

פרופסור גרוטו פנה לחברי הוועדה ואמר להם: "אני מציע שתחליטו אם אתם רוצים אותי או רוצים את רוטשטיין שאפילו אין לו התמחות בבריאות הציבור". מנכ"ל הדסה אמר: "איתמר חושב שהוא מבין הכל, מקווה שייתן לי טיפה הערכה".

מטעם בית החולים הדסה נמסר בתגובה: "פרופסור גרוטו תוקף את הדסה ואת מנהלה בשל החלטות נכונות ומוצדקות שקיבלו ושימשו לאורך כל המלחמה בקורונה כחלוץ לפני המחנה תוך שהם מראים את הדרך הנכונה למשרד הביטחון שאף שינה החלטותיו לפי המתווה שהתווה פרופסור רוטשטיין".

עוד נמסר מטעמם: "בעת הזאת כשצוותינו במלחמה של ממש להצלת חיים ועם ישראל בסגר וספון בביתו, כאשר למעלה ממיליון אזרחים איבדו את מקום עבודתם והם מיואשים בביתם, לא הדסה ולא פרופסור רוטשטיין יצאו למלחמה או בניגוח נגד יועצי הנהגת המדינה, אלא ימשיכו בלהתוות את הדרך הנכונה לשמור על האוכלוסיה לשמור על קשישי המדינה בביצוע סיקורים וניקוי הצוות המטפל בהם, וימשיכו להוכיח כיצד צריכה המדינה לצאת מהמשבר תוך הפעלת המשק על פי נתונים שנאספו ולא על סמך ניחושים, ולשמור שהמדינה לא תתרסק כלכלית. הדסה הוכיחה עצמה גם בעת הזאת כגוף רציני, אחראי הפועל על פי שכל ישר! כל טענות הסרק של פרופסור גרוטו דינם להתברר בפורומים המתאימים בחמש אחר המלחמה".