תינוקת כבת שבעה חודשים מתה היום (שבת) בשרפה ברהט. גבר כבן 60 נפצע באורח בינוני משאיפת עשן, ופונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים סורוקה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"כשהגענו למקום, ראינו אש ועשן שעולים מהבית", סיפר ג'וש וינשטיין, פרמדיק מד"א שהוזעק לזירה. "אנשים שהיו במקום חילצו אלינו תינוקת כבת שבעה חודשים, מחוסרת הכרה עם כוויות קשות. ביצענו בדיקות רפואיות, אבל מצבה היה קריטי ונאלצנו לקבוע את מותה בשטח".

"גבר כבן 60, שחולץ גם הוא מהבית וסבל משאיפת עשן, טופל במקום", המשיך וינשטיין. "הוא פונה במצב בינוני לבית החולים, כשהוא בהכרה".

לפי נתוני ארגון 'בטרם' לבטיחות ילדים, זהו המקרה השני השנה של תמותה משרפה. גם במקרה הקודם הילדה הייתה מהחברה הבדואית. עוד עולה מהנתונים כי בעשור האחרון (2010-2020) נהרגו בשריפה 59 ילדים, 26% מתוכם מהחברה הבדואית.

אורלי סילבינגר, מנכ"לית ארגון 'בטרם' לבטיחות ילדים, מסרה: "נשבר הלב לחשוב על התינוקת שנשרפה למוות בביתה. ילדים בחברה הבדואית נמצאים בסיכון הגבוה ביותר לתמותה מהיפגעות ביחס לכלל ילדי ישראל. את מרבית התאונות ניתן למנוע באמצעות יצירת סביבה בטוחה והעלאת מודעות לאימוץ כללי התנהגות בטוחה. ארגון 'בטרם' בשיתוף משרד החקלאות פועלים לצמצום היפגעות הילדים הבדואים בנגב".