שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' הגיב הבוקר (שישי) על התיעוד שפורסם אמש באפליקציית חדשות 12 ושבו נראה נוסע תוקף באלימות נהג אוטובוס - ובחר בצעד חריג לעשות "שיימינג" לאותו נוסע, "כדי שהבריון האלים הזה יתבייש לצאת מהבית ולהראות את פרצופו ברחוב".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אני בדרך כלל לא נוהג לעשות את זה. אבל זה מקרה חריג והפעם זה כנראה נדרש. התלבטתי עם עצמי מאתמול והחלטתי שאסור לי לשתוק. אני מעלה את הסרטון הזה כדי לעשות "שיימינג" להתנהגות האיומה של הנוסע הזה. שתפו הבקשה בכל הכח כדי שהבריון האלים הזה יתבייש לצאת מהבית ולהראות את פרצופו ברחוב", כתב השר - שהפיץ את הסרטון ללא טשטוש ועם פנים גלויות של אותו נוסע.

"צריך להיות ברור: שום דבר, אבל שום דבר, לא מצדיק התנהגות אלימה ומבישה כל כך כלפי נהגים בתח"צ. הנהגים עושים עבודת קודש במציאות מורכבת של עבודה סיזיפית ושוחקת ובתנאים קשים, וברובם המוחלט עושים את זה נהדר וראויים לכל הערכה. יש תקלות ויש מה לשפר אבל התנהגות כזו היא פשוט מחוץ לתחום!", הוסיף וקרא למשטרה "לאתר את העבריין ולמצות איתו את מלא חומרת הדין. עצוב לי ממש אחרי התמונות האלה".

בתיעוד המדובר נראה נוסע תוקף באלימות נהג אוטובוס במהלך נסיעה בראשון לציון. נוסעים אחרים נחלצו לעזרתו ויצאו נגד הנוסע הסורר, אולם הנוסע גנב את מכשיר הטלפון הנייד שלו ונמלט מהמקום. הסיבה: הנהג, לטענת הנוסע, לא עצר מוקדם יותר באותו היום בתחנה בה חיכה הנוסע.

"הוא מטורף, חשבתי שהוא לא בסדר"

"עלה בחור ואמר לי: 'אני מקווה שאתה לא זה שלא עצר לי בכיוון ההפוך – אם זה אתה אני הורג אותך'", סיפר הנהג אמש לאפליקציית חדשות 12. "אמרתי 'אתה רציני? מה זאת אומרת?', אבל הוא החליט שזה אני והתחיל לקלל אותי, לא הפסיק".

בשלב זה ניסו נוסעים אחרים להתערב לטובת הנהג, אולם ללא הצלחה. "הוא לקח לי את המשקפיים וזרק אותם, ואז לקח לי את הטלפון והתחיל לרוץ", סיפר הנהג. "אחד הנוסעים, שהוא עורך דין, התחיל לרוץ אחריו, וגם אני וחייל שהיה באוטובוס. עורך הדין עצר אותו והפיל אותו לרצפה - אבל הוא זרק את הטלפון לאיזו תעלה בצד, קם, המשיך לרוץ וברח".

"פחדתי ממנו", מודה הנהג. "הוא מטורף, חשבתי שהוא לא בסדר. לכן התנהגתי ככה, ניסיתי להרגיע אותו. פחדתי מאוד. 25 שנה אני באגד, וזו פעם ראשונה שקורה לי דבר כזה". עם זאת, לדברי הנהג הדבר לא ישפיע על עבודתו: "אני אוהב את העבודה, וחוזר לעבוד כרגיל. עוד יום-יומיים ארגע".

לתיעוד אחראית נוסעת קבועה בקו, שמכירה היטב את הנהג. "הוא נעים הליכות, מנומס ותמיד מחייך", סיפרה לאפליקציית חדשות 12. "הוא תמיד נכנס לתוך התחנה כדי לראות אם ישנם נוסעים שאולי לא ראו אותו. ובוא נגיד שהנהג פיספס אותו - ככה צריך להתנהג?".